PLDEENFRUK
Do darmowej dostawy brakuje : 300,00 zł
Nasiona marihuany » Blog » Nasiona marihuany » 5 zasad przechowywania ziarenek marihuany

5 zasad przechowywania ziarenek marihuanyZiarenka marihuany znajdują szereg zastosowań w kuchni – można z ich pomocą przygotować pyszne potrawy, a także jeść na surowo jako dodatek na przykład do musli. Ale nasiona to także nie lada gratka dla kolekcjonerów. Źle przechowywane mogą stracić swoje cenne właściwości odżywcze, a także swój aromat, nie wspominając, że kolekcjonerskie odmiany stracą swój świeży, nienaganny wygląd. Przedstawiamy 5 kluczowych zasad przechowywania nasion konopi.
 
Prawidłowe przechowywanie ziarenek marihuany zapewni im trwałość nawet na 10 lat! Wprawdzie nie zawsze tak imponującą trwałość jest się w stanie uzyskać, co zaznaczają również producenci, podając optymalny okres trwałości 5 lat. Jeżeli jednak nie zapewni się odpowiednich warunków, nie zabezpieczy stosowanie ziarenek, nadają się do wyrzucenia nawet po 3 miesiącach.

Hermetyczny pojemnik

Wprawdzie kluczowymi czynnikami podawanymi przez wielu specjalistów jest temperatura, wilgotność i światło, ale to pojemnik odgrywa bardzo ważną rolę w magazynowaniu. Tylko szczelny pojemnik odetnie ziarenka od szkodliwego środowiska oraz tlenu. Zamiast decydować się na zwykłe worki, lepiej wybrać woreczki zamykane strunowo, dodatkowo warto je włożyć do szklanego pojemnika lub słoiczka ze szklanym wieczkiem. Tylko takie zamknięcie gwarantuje superszczelność, dzięki czemu będzie można przechowywać ziarenka marihuany zarówno przez krótki, jak i dłuższy czas.

Odpowiednia temperatura

Wskazuje się, że ziarenek marihuany nie można narażać na temperaturę niższą niż -5 i wyższą jak +5 stopni Celsjusza. Jednak należy zachować przy tym optymalną temperaturę, to jest nie narażać nasion na wahania temperaturowe, które mogą obniżyć znacząco żywotność nasion.

Poza dostępem od światła

Nadmierna ekspozycja na światło może spowodować aktywację ziarenek i pobudzić je do mutacji, zatem należy zadbać, aby pomieszczenie było ciemne, a same nasiona przechowywać w zaciemnionym miejscu, na przykład w zamkniętej szafce.

Suche miejsce

Szczelnie zamknięte ziarenka marihuany należy przechowywać w suchym pojemniku i z dala od wody oraz w miejscu, gdzie nie występuje zawilgocenie. Tylko w ten sposób zabezpieczy się je przed pleśnią i przedwczesnym kiełkowaniem. Wilgotność powietrza przekraczająca 20-30 procent uszkadza nasiona!

Odciąć od tlenu

Na skutek działania wody lub wilgoci ziarenka marihuany mogą zacząć kiełkować, wytwarzają wtedy etylen, czyli naturalny hormon roślinny. Tak samo kontakt z tlenem nie jest wskazany, stąd zalecane jest trzymanie w hermetycznym pojemniku – w ten sposób uniemożliwia się roślinom oddychanie, co powstrzyma przedwczesne kiełkowanie. Można zdecydować się na specjalne opakowania absorbujące tlen – zawierają one granulki żelaza lub kryształki soli.
 
Wbrew pozorom trzymanie nasion w lodówce nie jest dobrym rozwiązaniem. Panuje tam wilgoć, więc konieczne staje się odpowiednie zabezpieczenie pojemników. Optymalnym miejscem jest po prostu trzymanie ziarenek marihuany w temperaturze pokojowej, w zamkniętej szafce, najlepiej kładąc obok środki wchłaniające wilgoć – domowym sposobem jest tu ryż, można zastosować również żel silica w postaci saszetek lub kulek.

 

POWRÓTWróć do kategorii Nasiona marihuany

Zamów na paczkomat

Made with love in Poland 2022