Wyszukiwanie zaawansowane
Nasiona marihuany1 » BLOG2 » Wszystko, co warto wiedzieć o nasionach marihuany sativa

Wszystko, co warto wiedzieć o nasionach marihuany sativa

Data dodania: 27-04-2018 Wyświetleń: 74


Dla hodowców podział na sativa i indica jest szczególnie ważny ze względu na różne właściwości, jakie wykazują obie rośliny. Inaczej wpływają na ciało i duszę, mają też inne właściwości terapeutyczne, aż wreszcie różnią się między sobą nawet wyglądem liści. By świadomie korzystać z dobrodziejstw marihuany, koniecznie trzeba znać chociaż podstawowe cechy obu odmian. Dzisiaj skupimy się na sativie.

Nasiona marihuany sativa pochodzą z regionów, w których sezon wegetacyjny jest długi dzięki ciepłemu klimatowi. Ich ojczyzna to między innymi Tajlandia, Indie, Meksyk, Kolumbia czy inne kraje Ameryki Południowej. Już na pierwszy rzut oka sativę od indici odróżnia budowa zewnętrzna – wysokość i kształt liści, które są wiatrakowe i o jasnym kolorze. Różnią się także czasem osiągania dojrzałości, ponieważ nasiona marihuany sativa potrzebują więcej czasu, ale rekompensują to większymi zbiorami i rozmiarami. W przypadku sativy okres kwitnienia to 60-90 dni. Sama faza wegetacyjna poprzedzająca kwitnienie jest natomiast krótsza niż u odmiany indica i w efekcie obie potrzebują podobnej ilości czasu, by zakwitnąć.

Dla kogo nasiona marihuany sativy

Sativa to roślina, która sprawdzi się zarówno w uprawie indoor, jak i outdoor. Wachlarz jej zalet i zastosowań jest bardzo szeroki: ma właściwości terapeutyczne, sprawdza się także rekreacyjnie. Cechuje ją trawiasty, ziołowy zapach z cytrusowymi akcentami. Żywica pojawia się w ostatnich dwóch tygodniach kwitnienia i zazwyczaj w małej ilości. Sativa ceniona jest szczególnie przez środowiska kreatywne i artystyczne, zwiększa energię i otwiera umysł, co przydaje się w trakcie pracy twórczej. Chwalą ją sobie pisarze, malarze, muzycy i inni ludzie sztuki. Ze względu na energetyczne właściwości polecana w trakcie dnia. Nasiona marihuany sativa warto zakupić także z myślą o koncertach i innych wydarzeniach wymagających twórczego doświadczania.

Nasiona marihuany sativa to jednak także szerokie spektrum zastosowań medycznych. Roślina ta wspomaga walkę z depresją i obniżeniem nastroju. Ma także zdolność do łagodzenia nudności, przez co stosowana jest u pacjentów przyjmujących chemioterapię oraz u zakażonych HIV. Zaletą medycznej marihuany jest wspomaganie apetytu, co ma niebagatelne znaczenie dla osób chorych, które go nie mają, przez co organizm jest dodatkowo osłabiony i nie ma energii do walki z chorobą. Niektórzy twierdzą też, że sprawdza się jako afrodyzjak ze względu na pobudzające właściwości.

Na rynku mamy do wyboru wiele hybryd, czyli efektów krzyżowania ze sobą różnych odmian, także sativy i indici między sobą. Dzięki temu hodowcy mogą uzyskać najbardziej pożądane cechy i zapewnić klientom jeszcze lepszej jakości, wyspecjalizowany produkt, jednocześnie eliminując niepożądane właściwości. Konopie jednak krzyżowały się między sobą już wiele lat wcześniej, nie jest to więc nowe zjawisko ani w żadnym razie jakiekolwiek działanie przeciw naturze. Krzyżówki to kreatywne wykorzystanie możliwości, jakie same konopie wykształciły na przestrzeni tysiącleci. Popularne są zwłaszcza mieszanki, które mają właściwości sativy, a jednocześnie ich tempo wzrostu jest szybkie jak w przypadku odmiany indica.

Podział na odmianę sativa i indica to najbardziej elementarne rozróżnienie w świecie konopi. Wiedza niezbędna dla każdego miłośnika, by w pełni odpowiedzialnie konsumować i przede wszystkim móc wykorzystać całe spektrum możliwości, jakie dają obie te rośliny. Sativa „otwiera na świat” i pozwala pełniej czerpać i doznawać bodźców zewnętrznych.

 
NASIONA MARIHUANY SKLEP

NOTA PRAWNA

Posiadanie nasion marihuany oraz obrót nimi jest w Polsce legalny. Nasiona można potraktować jako pokarm, produkt kolekcjonerski czy też jako kadzidełko. Sklep nasionbank.pl w żaden sposób nie namawia do łamania przepisów prawnych. Nie odpowiadamy za niezgodne z prawem użycie nasion konopi z naszej oferty.

DLACZEGO MY?

Wysyłka & Płatnośći

  • SERWER
Copyright © 2018 NasionBank. All Rights Reseved. Polski Kapitał.