PLDEENFRUK
Do darmowej dostawy brakuje : 300,00 zł
Nasiona marihuany » Blog » Nasiona marihuany » TOP 5 najszybszych odmian nasion marihuany

TOP 5 najszybszych odmian nasion marihuanySzybki zbiór to wizja, która kusi wielu hodowców. Ponieważ każdy chciałby jak najszybciej zobaczyć efekty swojej pracy, rośnie popularność „szybkich” gatunków marihuany. Cechuje je krótszy niż zazwyczaj czas osiągania pełni rozwoju, przy jednoczesnym zachowaniu wszystkich właściwości, także tych medycznych.

Najszybciej rosnące odmiany to przede wszystkim automaty – zaczynają kwitnąć prędzej niż gatunki tradycyjne i charakteryzują się bardzo intensywnym wzrostem. Nie osiągają dużych rozmiarów, ale szybkość plonów równoważy ten minus.

Popularne szybkie odmiany marihuany

Jedna z najpopularniejszych i zarazem najszybszych odmian to 60 Day Grapefruit, gotowa do zebrania już w 60 dni. To tzw. automatyczny gatunek, o niskich roślinach i zbiorach oscylujących w granicach 50-80 gramów na roślinę. Odmiana outdoor lubi wakacyjne temperatury. Bardzo szybko rośnie, a uprawa nie sprawia problemów, dzięki czemu świetnie poradzą sobie z nią także początkujący hodowcy. Nazwa zainspirowana została cytrusowym aromatem, w którym można wyczuć właśnie grejpfruty. 60 Day Grapefruit to odmiana ceniona za relaksujące właściwości, stosuje się ją do uśmierzania przewlekłych bólów, stresu i dolegliwości menstruacyjnych oraz migren i bezsenności. Efekty są długotrwałe i intensywne. Gatunki marihuany takie jak ten polecane są właściwie każdemu pasjonatowi.
Gatunki marihuany o ponadprzeciętnym tempie wzrostu to także + Speed i Auto AK47. Pierwszy osiąga gotowość do zebrania już po upływie 50-55 dni. Ta feminizowana odmiana trzeciej generacji zapewnia bardzo szybkie kwitnienie. Hodowcy lubią jej przyjemny zapach, ceni się ją także za żywiczne topy. Plus Speed to przede wszystkim słodkie i owocowe aromaty. Podobnie jak 60 Day Grapefruit, jest to roślina niska, produkująca 20-50 gramów na pojedynczą sadzonkę. Auto AK47 to natomiast odmiana powstała w wyniku krzyżówek legendarnego już AK47. Auto AK47 to gatunek automatyczny, gotowy po upływie 65-70 dni, jeden z najmocniejszych, jakie znajdziemy na rynku komercyjnym. Duże zbiory i pokaźna moc sprawiły, że odmiana ta znajduje się w czołówce najszybszych i najbardziej lubianych. Co ważne, doskonale radzi sobie w niemal każdych warunkach, a jej uprawa jest bardzo prosta, nawet dla laików. Również posiada intensywny, kwiatowy aromat. 

Wymieniając najszybsze gatunki marihuany, nie sposób nie wspomnieć także o Power Kush. Topy pokrywają specyficzne, pomarańczowe włoski, dzięki czemu wielu amatorów konopi od razu rozpoznaje tą odmianę. Szczególną popularnością cieszy się w Holandii. Power Kush to ponadprzeciętna moc, generująca doznania zmysłowe i ukojenie fizyczne. Rośliny osiągają średnią wysokość, czas kwitnienia to 5-7 tygodni, a zbiory to prawdziwa gratka dla hodowców – nawet ponad 550 gram na metr kwadratowy w przypadku uprawy indoor.
 
Kolejny jest 60 Day Ryder, odmiana gotowa w zaledwie 60 dni. Zbiory to mniej więcej 20-65 gram z jednej rośliny. Powstała wskutek krzyżowania odmian +Speed z innymi. Popularna przez bardzo przyjemne, rozluźniające efekty stosowania. Nasiona są zwykle feminizowane.

Korzyści szybkich odmian marihuany

Szybkość uprawy nie musi oznaczać gorszej jakości czy mniej obfitego plonu. Dzisiejsze metody krzyżowania i wiedza posiadana przez naukowców pozwalają z powodzeniem tworzyć nowe, szybkie gatunki marihuany , które w pełni zachowują swoje właściwości i walory, zarówno estetyczne, zmysłowe, jak i zdrowotne. Szybkie zbiory przestały być już smutnym kompromisem pomiędzy jakością a czasem i teraz możemy dosłownie mieć to wszystko, wybierając odpowiednie nasiona. Co ważne, szybkość wzrostu niekoniecznie oznacza wyższą cenę. Wiele z tzw. szybkich odmian należy jednocześnie do gatunków najtańszych i najszerzej dostępnych.

 

POWRÓTWróć do kategorii Nasiona marihuany

Zamów na paczkomat

Made with love in Poland 2013-2021