PLPL
PLPLDEDEENENNLNLNONOGAGAUKUKSVSVFRFR
Nasiona marihuany » Blog » Ściany z konopi

Ściany z konopi

Wyświetleń: 1120
Dom z konopi


Budowle z konopi


Rewolucja w budownictwie właśnie nadchodzi. Stworzona materiał nazywany: Hemcrete, który jest siedem razy bardziej wytrzymały od betonu, jest niepalny, a po wyburzeniu budynku można go użyć jako nawozu. Co ciekawe Hemcrete powstaje z mieszanki konopi i wapna. Podczas uprawy konopi liczba zredukowanego CO2 jest większa niż ta wytworzona przy procesie obróbki wapna. Jest to szczególnie ważne biorąc pod uwagę, że np. w USA za 38% CO2 odpowiada właśnie przemysł budowlany. Ale nie ma co się dziwić - przecież konopie to czysta natura. 

Liczba zastosowań Hemcrete robi wrażenie. Wyjątkowo dobrze sprawdza się jako materiał izolacyjny, budulec przy konstrukcji dachów, ścian oraz podłóg. Jest wodoodporny, niepalny, nie gnije, ale w razie potrzeby podlega 100% rozkładowi. Ale to jeszcze nie wszystko. Hemcrete przy siedmiokrotnie większej wytrzymałości zachowuje połowę wagi zwykłego betonu.alt


Technologia ta zyskuje coraz więcej zwolenników w Europie. W przypadku USA rodzaj konopi, z którego wytwarza się Hemcrete jest nielegalny, a koszty sprowadzania są dość duże. W Wielkiej Brytanii rozchwytywane są osoby, które chciałyby uprawiać te rośliny na potrzeby przemysłowe.

Na temat Polski nie wiele na dzień dzisiejszy wiadomo. Może warto zainteresować się tą technologią i zrewolucjonizować budownictwo w naszym kraju? Jedno jest pewne - próbować warto ;) źródło: http://gadzetomania.pl
 

PRZEMYSŁOWE KONOPIE | DOMY Z KONOPI | MARIHUANA A BUDOWNICTWO 


POWRÓTWróć do kategorii Blog

NOTA PRAWNA

UWAGA: Zgodnie z polskim prawem nasiona marihuany sprzedajemy do celów kolekcjonerskich, przez co rozumiemy zachowanie genetyki w celu przetrwania gatunku. Ziarenka konopi indyjskich to również źródło licznych witamin i wartości odżywczych, co czy czyni je doskonałym elementem zbilansowanej diety. Aby dokonać zakupu w naszym sklepie musisz mieć ukończone 18 lat i nie możeszich używać ich do uprawy na terenie kraju, w którym jest to zabronione. Opisy produktów oraz inne informacje są tłumaczone ze stron producentów i należy je traktować informacyjno - naukowo.
Made with love in Poland 2013-2020.