Wyszukiwanie zaawansowane
Nasiona marihuany1 » BLOG2 » Rząd będzie uprawiać konopie indyjskie?

Rząd będzie uprawiać konopie indyjskie?

Data dodania: 26-09-2016 Wyświetleń: 865
Medyczna marihuany Polski


Czy pacjencji będą mieli w końcu dostęp do medycznej marihuany? 


Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł jeszcze do niedawana upierał się, że nie ma czegoś takiego jak medyczna marihuana. – Jest tylko marihuana wykorzystywana w celach medycznych. To niebezpieczny narkotyk – mówił. Teraz okazuje się, że rząd szuka odpowiedniego miejsca na uprawę medycznej odmiany konopi indyjskich. Jeżeli okaże się to prawdą będzie to przełomowy krok! Być może za jakiś czas chorzy na padaczkę lekoodporną nie będą musieli sprowadzać leków z Holandii.

Możemy ostatnio zauważyć, że ministerstwo zdrowia współpracuje z resortem sprawiedliwości w sprawie rozpoczęcia uprawy medycznej marihuany w Polsce. Podobno wytypowano już trzy miejsca. Resort zdrowia chce, żeby plantacje leczniczej marihuany były państwowe i podlegały jednemu z ministerstw.

Marihuana uprawiana na tych plantacjach trafiałyby później do aptek szpitalnych, a tam pracownicy przygotowaliby preparaty dla pacjentów chorych na padaczkę lekooporną. Te leki dostępne by były nie tylko w szpitalu, lecz także w aptekach. Wiceminister zdrowia przekonuje, że leki te byłyby refundowane przez państwo. 

Dzisiaj za tego typu leki musimy płacić Holandii. W zależności od wagi pacjenta jest to kwota dość pokaźna bo mieszcząca się w przedziale 10-20 tys. zł. Gdyby Polska miała własne plantacje, mogłaby nawet zostać eksporterem leków na bazie marihuany medycznej. 
 

Kto wpłynął na rząd? Dostęp do medycznej marihuany w Polsce

 

Możemy wywnioskować jeszcze jedną rzecz. Mianowicie na te działania rządu niewątpliwie wpływ miał projekt ustawy, przygotowany przez klub Kukiz'15. Posłowie domagają się legalizacji medycznej marihuany, a głównym "motorem" napędowym jest poseł Piotr Liroy Marzec. Posłowie Kukiz'15 chcą, żeby pacjenci mieli prawo samodzielnego hodowania konopi i przygotowywania na ich bazie przetworów. Tego jednak na razie rząd nie przewiduje.

 

źródło: dziennik.pl

 

MEDYCZNA MARIHUANA W POLSCE | PROJEKT USTAWY O MEDYCZNEJ MARIHUANIE 


NASIONA MARIHUANY SKLEP

NOTA PRAWNA

Posiadanie nasion marihuany oraz obrót nimi jest w Polsce legalny. Nasiona można potraktować jako pokarm, produkt kolekcjonerski czy też jako kadzidełko. Sklep nasionbank.pl w żaden sposób nie namawia do łamania przepisów prawnych. Nie odpowiadamy za niezgodne z prawem użycie nasion konopi z naszej oferty.

DLACZEGO MY?

Wysyłka & Płatnośći

  • SERWER
Copyright © 2018 NasionBank. All Rights Reseved. Polski Kapitał.