Wyszukiwanie zaawansowane
» » Rząd będzie uprawiać konopie indyjskie?

PRODUCENCI

HOLENDERSKI SERWER

  • CERTYFIKAT

Rząd będzie uprawiać konopie indyjskie?

Data dodania: 26-09-2016 Wyświetleń: 613
Medyczna marihuany Polski


Czy pacjencji będą mieli w końcu dostęp do medycznej marihuany? 


Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł jeszcze do niedawana upierał się, że nie ma czegoś takiego jak medyczna marihuana. – Jest tylko marihuana wykorzystywana w celach medycznych. To niebezpieczny narkotyk – mówił. Teraz okazuje się, że rząd szuka odpowiedniego miejsca na uprawę medycznej odmiany konopi indyjskich. Jeżeli okaże się to prawdą będzie to przełomowy krok! Być może za jakiś czas chorzy na padaczkę lekoodporną nie będą musieli sprowadzać leków z Holandii.

Możemy ostatnio zauważyć, że ministerstwo zdrowia współpracuje z resortem sprawiedliwości w sprawie rozpoczęcia uprawy medycznej marihuany w Polsce. Podobno wytypowano już trzy miejsca. Resort zdrowia chce, żeby plantacje leczniczej marihuany były państwowe i podlegały jednemu z ministerstw.

Marihuana uprawiana na tych plantacjach trafiałyby później do aptek szpitalnych, a tam pracownicy przygotowaliby preparaty dla pacjentów chorych na padaczkę lekooporną. Te leki dostępne by były nie tylko w szpitalu, lecz także w aptekach. Wiceminister zdrowia przekonuje, że leki te byłyby refundowane przez państwo. 

Dzisiaj za tego typu leki musimy płacić Holandii. W zależności od wagi pacjenta jest to kwota dość pokaźna bo mieszcząca się w przedziale 10-20 tys. zł. Gdyby Polska miała własne plantacje, mogłaby nawet zostać eksporterem leków na bazie marihuany medycznej. 
 

Kto wpłynął na rząd? Dostęp do medycznej marihuany w Polsce

 

Możemy wywnioskować jeszcze jedną rzecz. Mianowicie na te działania rządu niewątpliwie wpływ miał projekt ustawy, przygotowany przez klub Kukiz'15. Posłowie domagają się legalizacji medycznej marihuany, a głównym "motorem" napędowym jest poseł Piotr Liroy Marzec. Posłowie Kukiz'15 chcą, żeby pacjenci mieli prawo samodzielnego hodowania konopi i przygotowywania na ich bazie przetworów. Tego jednak na razie rząd nie przewiduje.

 

źródło: dziennik.pl

 

MEDYCZNA MARIHUANA W POLSCE | PROJEKT USTAWY O MEDYCZNEJ MARIHUANIE 


NASIONA MARIHUANY SKLEP

FILM PROMOCYJNY

Według ustawy Dz.U. 2005 nr 179 poz. 1485 nasiona konopi indyjskiej są w Polsce legalne.
Nasiona marihuany sprzedawane są jedynie w celach kolekcjonerskich. Nie odpowiadamy za niezgodne z przeznaczeniem oraz z prawem użycie nasion z naszej oferty. Handel i posiadanie nasion konopi jest całkowicie legalne w Polsce, nasiona nie posiadają w sobie żadnych substancji psychoaktywnych oraz właściwości narkotycznych. Powyższe specyfikacje produktów pochodzą z ogólnodostępnych stron producentów. Kiełkowanie nasion jest zabronione przez polskie prawo, sklep nasionbank.pl w żaden sposób nie namawia do łamania przepisów prawnych. Produkty, które oferujemy dostępne są tylko dla osób pełnoletnich, jeśli nie ukończyłeś 18 lat, prosimy o natychmiastowe opuszczenie strony. Nie udzielamy porad na temat uprawy roślin, dlatego każde pytanie pod tym kątem może być uznane jako zamiar uprawy, co skutkować będzie odmową zamówienia. Sklep nasionbank.pl nie ponosi odpowiedzialności za niezgodne z prawem wykorzystanie nasion marihuany przez kupujących. W krajach gdzie uprawa konopi jest nielegalna należy traktować nasze produkty jako produkt kolekcjonerski, pokarm dla papug lub innych ptaków. Wszystkie informacje zawarte w opisach nasion oraz na opakowaniach, służą celom edukacyjnym - nie są zachętą do łamania prawa.
 

NASIONA MARIHUANY | NASIONA KONOPI | NASIONBANK.PL

  • UPS
  • PACZKOMATY

METODY PŁATNOŚCI

  • PayU
  • Transferuj
  • CashBill
Copyright © 2017 NasionBank All Rights Reserved.
Opinie Klientów : Czy pacjencji będą mieli w dostęp do medycznej marihuany? Średnia ocena: 5 / 5 - Ilość opinii 310