Wyszukiwanie zaawansowane
Nasiona marihuany1 » BLOG2 » Ruszyła zbiórka podpisów za legalizacją medycznej marihuany

Ruszyła zbiórka podpisów za legalizacją medycznej marihuany

Data dodania: 29-08-2015 Wyświetleń: 541
medyczna marihuana komitet obywatelski


Projekt ustawy w tej sprawie przygotował Obywatelski Komitet Medycznej Marihuany. Ma to być projekt pilotażowy - jego skutki zostałyby ocenione po 2 latach obowiązywania.
 

Jak poinformował Jędrzej Sadowski, zastępca pełnomocnika Komitetu, "zasadniczo" jest to ten sam projekt, który w lutym tego roku złożył do laski marszałkowskiej klub Kukiz 15. - Różnica polega na modyfikacji tylko jednego przepisu, który mógłby być tym obszarem spornym w zakresie notyfikacji - wyjaśnił.


Projekt klubu Kukiz15, złożony w Sejmie 1 lutego, przewiduje możliwość hodowli marihuany na użytek własny chorego, po uzyskaniu odpowiedniego zezwolenia.


Dokumentowi nie nadano jeszcze numeru druku. W komunikacie, który ukazał się na stronach internetowych Sejmu można przeczytać, że "zainicjowanie procedury notyfikacyjnej jest obowiązkiem projektodawców", a ponieważ projekt nie spełnia wymogów formalnych nie można nadać mu numeru druku.


"W konsekwencji projekt pozostaje na etapie procedury wstępnej z przyczyn nie leżących po stronie Marszałka Sejmu ani Kancelarii Sejmu" - napisano w komunikacie.


Obecna na konferencji prasowej w Sejmie profesor Monika Płatek wyraziła opinię, że do uchwalenia nowej ustawy potrzebna jest wyłącznie wola polityczna ustawodawcy. - Prawda jest taka - jeżeli jest wola polityczna, to ten Sejm pokazał jak się robi ustawy, często z łamaniem również innych przepisów i również przepisów unijnych. W związku z tym, to czego brak - to woli politycznej - powiedziała pani profesor.


Obywatelski Komitet Medycznej Marihuany został zarejestrowany w Sejmie 16 sierpnia. Komitet ma teraz trzy miesiące na przeprowadzenie kampanii promocyjnej oraz na zbieranie podpisów.


źródło: http://gadzetomania.pl
 

KOMITET OBYWATELSKI | ZBIERAMY PODPISY | MEDYCZNA MARIHUANA


NASIONA MARIHUANY SKLEP

NOTA PRAWNA

Posiadanie nasion marihuany oraz obrót nimi jest w Polsce legalny. Nasiona można potraktować jako pokarm, produkt kolekcjonerski czy też jako kadzidełko. Sklep nasionbank.pl w żaden sposób nie namawia do łamania przepisów prawnych. Nie odpowiadamy za niezgodne z prawem użycie nasion konopi z naszej oferty.

DLACZEGO MY?

Wysyłka & Płatnośći

  • SERWER
Copyright © 2018 NasionBank. All Rights Reseved. Polski Kapitał.