Wyszukiwanie zaawansowane
Nasiona marihuany1 » BLOG2 » Paliwo z konopi indyjskich? To możliwe!

Paliwo z konopi indyjskich? To możliwe!

Data dodania: 10-04-2018 Wyświetleń: 83

Kurczące się z roku na rok zasoby ropy i węgla kamiennego sprawiają, że oczy całego świata coraz mocniej skierowane są na poszukiwanie alternatywnych i ekologicznych źródeł energii. Rosnące zanieczyszczenie, degradacja środowiska naturalnego, smog i efekt cieplarniany spędzają sen z powiek ekologom i politykom, ale także zwykłym ludziom, którzy w codziennym życiu zmuszeni są do korzystania z tradycyjnych źródeł energii, z niepokojem patrząc na stale rosnące ceny paliwa. Ratunek może leżeć w innowacyjnych rozwiązaniach, takich jak pozyskiwanie paliwa z konopi indyjskich.

Minęło już ponad 100 lat od momentu, w którym niemiecki konstruktor Rudolf Diesel zrewolucjonizował przemysł. Dziś jego wynalazek jest już codziennością, a konopie indyjskie mogą stanowić jeden z możliwych ekologicznych surowców do pozyskiwania paliwa. Dlaczego właśnie konopie indyjskie? Liczby mówią same za siebie: 1 tona nasion konopi to 350 litrów oleju! Do uzyskania biopaliwa potrzebujemy tylko trzech elementów: oleju roślinnego, alkoholu metylowego lub etylowego i katalizatora KOH lub NaOH – wszystkie te składniki są dostępne na rynku i w zupełności legalne.

Przewaga paliwa z konopi nad ropą jest oczywista. Po pierwsze, ulega ono naturalnej biodegradacji. Po drugie, nie wydziela do środowiska tak szkodliwych substancji jak ropa, a jego pozyskanie nie ma tak niszczącego wpływu na ekosystem.

Paliwo z konopi indyjskich – zalety

Wiemy już, dlaczego paliwo z konopi jest lepsze niż tradycyjne źródła energii takie jak np. ropa, co jednak wyróżnia je spośród innych biopaliw? Najważniejszym argumentem jest to, że uprawa konopi jest zdecydowanie bardziej ekologiczna niż taka sama uprawa kukurydzy czy soi. Z jednej rośliny konopi można wyprodukować dwa razy więcej oleju niż np. z rzepaku. Uprawa zużywa o 50% mniej wody, niż potrzebowalibyśmy w przypadku kukurydzy. Jakby tego było mało – konopie indyjskie cechują się wyjątkowym, ujemnym bilansem dwutlenku węgla. Oznacza to nic innego, jak tylko to, że w trakcie uprawy pochłaniają go więcej, niż wydzielają podczas spalania.
To jeszcze nie koniec zalet. Ziemia, na której rosły konopie po ich zbiorze jest w jeszcze lepszym stanie, niż była początkowo. To dlatego, że blisko 70% składników odżywczych potrzebnych konopiom w cyklu rozwojowym ostatecznie znów trafia do podłoża. Przede wszystkim jednak konopie indyjskie są niezwykle uniwersalnymi roślinami – prawie wszystkie ich części można wykorzystać także w inny sposób, np. w przemyśle spożywczym czy kosmetycznym.

Przewaga paliwa z konopi polega jednak nie tylko na wymiarze ekologicznym. Jest ono bowiem znacznie skuteczniejsze od paliwa z rzepaku, czy paliwa z oleju sojowego dzięki niższej temperaturze spalania i większej płynności przy tych samych temperaturach. Ten argument z pewnością trafi nie tylko do ekologów, ale także wszystkich miłośników motoryzacji.

Konopie indyjskie paliwem przyszłości?

W dzisiejszym świecie musimy szukać alternatywnych i odnawialnych źródeł energii. Dzięki temu możliwa stanie się nie tylko ochrona środowiska, ale także dalszy rozwój wszystkich odnóg przemysłu.
W Polsce legalna jest zarówno uprawa konopi siewnej, jak i produkcja biopaliw na własne potrzeby (w przypadku rolników i właścicieli flot pojazdów). Każdy posiadany hektar ziemi pozwala na wyprodukowanie 100 litrów biopaliwa w ciągu roku. Tak uzyskane paliwo może znaleźć zastosowanie nie tylko jako napęd dla maszyn rolniczych czy innych pojazdów, ale także jako surowiec wykorzystywany do ogrzewania domów, szklarni czy pomieszczeń produkcyjnych.

 
NASIONA MARIHUANY SKLEP

NOTA PRAWNA

Posiadanie nasion marihuany oraz obrót nimi jest w Polsce legalny. Nasiona można potraktować jako pokarm, produkt kolekcjonerski czy też jako kadzidełko. Sklep nasionbank.pl w żaden sposób nie namawia do łamania przepisów prawnych. Nie odpowiadamy za niezgodne z prawem użycie nasion konopi z naszej oferty.

DLACZEGO MY?

Wysyłka & Płatnośći

  • SERWER
Copyright © 2018 NasionBank. All Rights Reseved. Polski Kapitał.