Wyszukiwanie zaawansowane
Nasiona marihuany1 » BLOG2 » Nasiona marihuany dla początkujących – które wybrać?

Nasiona marihuany dla początkujących – które wybrać?

Data dodania: 07-06-2018 Wyświetleń: 132

Początkujący kolekcjonerzy nasion konopi mogą mieć nie lada problem. Na rynku jest tyle ich odmian, że nie wiadomo, które wybrać. Jednak wiele odmian na stałe zapisało się w historii, zyskało wiele nagród, a tam, gdzie to jest dozwolone, są cenione za łatwą uprawę. Jakie nasiona dla początkujących wybrać?
 
Jeśli chodzi o growing, to liczy się przede wszystkim łatwość uprawy. Światowi hodowcy rozpoczynający swoją przygodę wybierają przede wszystkim odmiany, które nie wymagają wielu zabiegów pielęgnacyjnych. Większość takich nasion szybko dojrzewa i jest gotowa do startu, nie wymaga też zapewnienia wygórowanych warunków bytowych, ponadto są odporne na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych. Po takie nasiona sięgają osoby, które wcześniej nie miały do czynienia ani z kolekcjonowaniem, ani z uprawą roślin, ponieważ gwarantują uzyskanie spodziewanych rezultatów.

Jakie nasiona dla początkujących wybrać

Jeśli przebywasz w kraju, w którym uprawa nasion marihuany jest dozwolona, mamy dla Ciebie kilka cennych wskazówek, jakie nasiona dla początkujących wybrać. Wiadomo, że odmiany różnią się smakiem, mocą, a nawet kolorem, nie wspominając o niesamowitym zapachu roślin już w okresie kwitnienia. Dlatego też pod uwagę powinno się wziąć nie tylko rodzaj nasion, ale też warunki bytowania jak wilgotność powietrza czy oświetlenie. Potem następuje kolejny wybór: czy wybrać indoor, czy outdoor. Początkujący powinni sięgać po odmiany autokwitnące (autoflowering), ponieważ takie szybciej wytwarzają pąki, a i okres od zasiania do zbiorów znacząco się skraca i średnio wynosi 8 tygodni.
 
Istotne jest to, że nasiona marihuany dla początkujących powinny być feminizowane, co zapewnia, że wyrosną jedynie żeńskie rośliny. Normalne nasiona mogą być roślinami męskimi bądź żeńskimi, a feminizacja zapewnia, że rośliny żeńskie zaczną wytwarzać męski pyłek, który jest niezbędny do wytworzenia nasion. Co ważne, feminizowane nasiona to gwarancja w ponad 99% roślina będzie żeńska.
 
Kolejna sprawa: warto zainteresować się cannabis ruderalis, a przede wszystkim jej krzyżówkami. Jest to dzika odmiana konopi pochodząca z Rosji, jej liście są mniejsze i mniej liczne, ale zaczyna kwitnąć niezależnie od światła. Ma też bardzo mało THC, ale idealnie nadaje się dla użytkowników rekreacyjnych, którzy szukają marihuany do celów medycznych. Niektóre dostępne odmiany są wzmocnione genami ruderalis, co czyni je dobrym wyborem dla osób poszukujących swoich pierwszych nasion.

Przykłady nasion dla początkujących

Poniżej kilka przykładów nasion marihuany dla początkujących. Co ważne, wiele z tych odmian może być uprawiana zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz, dlatego warto sprawdzić kategorię dla nich indywidualnie:
  • nasiona indoor dla początkujących: Jack Herer, Acapulco Gold, Bazz Azz Kush, Great White Shark, Green Poison, Power Plant, White Widow
  • nasiona outdoor dla początkujących: AK-48, Candy Kush Express, Easy Sativa, Hollands Hope, Kalashnikova, Maroc, Monster, Morning Glory, Outdoor Grapefruit
 
Przypominamy, że w Polsce uprawa nasion konopi jest nielegalna. Nasz artykuł ma wyłącznie charakter edukacyjny, w żaden sposób nie namawiamy do łamania prawa i do uprawy na terenie krajów, gdzie jest to niedozwolone. Nasiona można kolekcjonować, co jest nie lada gratką, ponieważ na świecie dostępnych jest mnóstwo odmian, dzięki czemu każdy może stworzyć własną, unikalną kolekcję.
 


 
 
NASIONA MARIHUANY SKLEP

NOTA PRAWNA

Posiadanie nasion marihuany oraz obrót nimi jest w Polsce legalny. Nasiona można potraktować jako pokarm, produkt kolekcjonerski czy też jako kadzidełko. Sklep nasionbank.pl w żaden sposób nie namawia do łamania przepisów prawnych. Nie odpowiadamy za niezgodne z prawem użycie nasion konopi z naszej oferty.

DLACZEGO MY?

Wysyłka & Płatnośći

  • SERWER
Copyright © 2018 NasionBank. All Rights Reseved. Polski Kapitał.