PLDEENFRUK
Do darmowej dostawy brakuje : 300,00 zł
Nasiona marihuany » Blog » Nasiona marihuany autoflowering – co to znaczy?

Nasiona marihuany autoflowering – co to znaczy?

Wyświetleń: 9655
alt


Nasiona marihuany autoflowering – co to znaczy?

Automatyczne nasiona marihuany, nazywane automatami lub nasionami z autofloweringiem, to – jak sama nazwa wskazuje – nasiona konopi automatycznie kwitnące, dzięki czemu ich uprawa jest łatwa, a zbiory wysokiej jakości.


 

Nasiona marihuany autoflowering sprawdzają się szczególnie w miejscach, gdzie lato jest bardzo krótkie, a światło zapewnione jest tylko przez kilka godzin dziennie. Kwitną w zależności od swojego wieku, nie są uzależnione od cyklu dnia i nocy jak w przypadku konopi siewnych czy indyjskich. Odmiana ta przechodzi automatycznie od wzrostu wegetatywnego do etapu kwitnienia bez konieczności eliminowania roślin męskich lub zmiany cyklu oświetlenia.

 

Nasiona marihuany autoflowering tzw. automaty, rozpoczynają kwitnienie w ciągu 2-4 tygodni od kiełkowania. Niektóre autoflowery są gotowe do zebrania w okresie nawet do 10 tygodni – wtedy osiągają pełną dojrzałość.
Gatunek Ruderalis, pochodzący z Azji Środkowej, kończy kwitnienie automatycznie w mniej niż 6 tygodni.

 

Początki autofloweringu marihuany są nadal dyskusyjne, ale wiadomo, że Ruderalis jest uprawiany od tysięcy lat. Dzisiaj nie spotkamy już czystych genetycznie Ruderalis – zawsze są zmieszane w 20-80% z Indica i Sativa.

 

Niektóre źródła podają, że oryginalnym szczepem autoflower sprzedawanym na dużą skalę jest Lowryderwyhodowany przez The Joint Doctor. Lowryder jest skrzyżowaniem meksykańskiej Sativy i rosyjskiej Ruderalis, dzisiaj uchodzi za legendarne zioło i wyjątkowo cenione są szczególnie jego hybrydy, które mają znacznie lepsze właściwości uprawne i użytkowe.

 

Inna teoria głosi, że początków autofloweringu należy dopatrywać się w pierwszej odmianie nasion oleistych o nazwie Finola wyprodukowanej w Finlandii w 1995 roku, dziś sprzedawanej na przemysłową skalę i hodowana głównie pod produkcję ziarna oraz oleju konopnego. Finola od początku powstania na Uniwersytecie w Kuopio w eksperymencie dr. Jace'a Callaway'a była niezwykle stabilną rośliną o docenianych właściwościach.

 

 

Przypominamy, że w Polsce uprawa i kiełkowania nasion marihuany jest nielegalna i grożą za to sankcje prawne. Podane informacje służą jedynie celom edukacyjnym i nie są zachętą do łamania prawa.
 

Przeczytaj również:Feminizowane nasiona marihuany – co to znaczy?

Prawo autorskie: rgbspace / 123RF Zdjęcie Seryjne


POWRÓTWróć do kategorii Blog

Odbierz w paczkomacie

Made with love in Poland 2013-2021