Wyszukiwanie zaawansowane
Nasiona marihuany1 » BLOG2 » Nalewka z marihuany? Sprawdź, jak ją zrobić!

Nalewka z marihuany? Sprawdź, jak ją zrobić!

Data dodania: 30-03-2018 Wyświetleń: 1341


W walce o zdrowie sięga się po różne produkty, począwszy od preparatów chemicznych, na naturalnych skończywszy. Renesans przeżywają ziołowe medykamenty, w tym również nalewki, czyli wyciągi alkoholowe z owoców, korzeni, liści i kwiatów roślin oraz ziół. Ze względu na coraz większe zainteresowanie, jakim cieszą się konopie, poszerza się również oferta dostępnych artykułów zdrowotnych na bazie tych roślin. Nalewka z marihuany to jeden z produktów, który można zrobić samodzielnie w domu.

Swoją popularność nalewki zawdzięczają pozytywnym efektom działania na organizm człowieka. Dzieje się tak, ponieważ w alkoholu lepiej niż w wodzie rozpuszcza się wiele aktywnych substancji roślinnych. By doprowadzić do ich uwolnienia i nasycenia nimi mieszaniny, stosuje się macerację, czyli zalewa się materiał roślinny wysokiej jakości spirytusem lub innym czystym trunkiem o mocy 90%.

Przepisy prawa – składniki na nalewkę

Nalewka z marihuany może być przygotowywana w krajach, w których legalne jest posiadanie nasion, sadzonki lub suszu konopi indyjskiej. W Polsce obowiązuje ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii, która klasyfikuje THC (tetrahydrokannabinol) w stężeniu wyższym lub równym 0,2% do substancji odurzającej, czyli jako narkotyk. To oznacza, że w świetle polskiego prawa nie wolno zajmować się konopią indyjską, w tym uprawiać jej i robić z niej nalewek.
Możliwe jest jednak sporządzenie ziołowego ekstraktu z odmiany konopi sativa, która jest legalna i dopuszczona do sprzedaży w Polsce. Konopia włóknista jest powszechnie wykorzystywana między innymi w przemyśle spożywczym i farmaceutycznym ze względu na swoje właściwości. W Czechach lub polskich miastach granicznych można kupić gotowe nalewki wyprodukowane na przykład z miodu i konopi sativa, lub z rośliny i alkoholu. Taki prozdrowotny trunek ma około 40% mocy i powinien być spożywany w ściśle określonej ilości, która wynosi zazwyczaj kilkadziesiąt kropli na jedną porcję.

Dobroczynne działanie nalewki z konopi

Konopie włókniste mają szerokie spektrum działania na organizm między innymi: moczopędne, przeciwzapalne oraz uspokajające i rozluźniające. Nalewka może być podawana jako środek na wzmocnienie organizmu osłabionego po chorobie lub borykającego się z anemią. Jej działanie może wpłynąć pozytywnie również w przypadku zaburzeń nerwowych, a kieliszeczek wypity przed snem z dużym prawdopodobieństwem zadziała nasennie. Zawarty w odmianie sativa kannabinol może być podawany do walki z dolegliwościami ze strony układu pokarmowego, na przykład przy wrzodach żołądka lub w chorobach takich jak żółtaczka czy zapalenie pęcherza i dróg moczowych.

Jak samodzielnie zrobić nalewkę z cannabis?

Do przygotowania nalewki w warunkach domowych będzie potrzebny susz roślinny, najlepiej z kwiatów, liści i nasion. Stosuje się 1 g materiału na 35 ml alkoholu, to miara podstawowa, którą można modyfikować. Susz należy wsypać do szklanego słoika i zalać wysokiej jakości spirytusem lub innym alkoholem o stężeniu około 90% i zostawić w ciemnym i chłodnym miejscu na okres 2 miesięcy.
Uwaga: codziennie należy zamieszać lub potrząsnąć słojem. Po upływie wyznaczonego czasu ekstrakt należy przelać przez sitko do karafki i spożywać w celach zdrowotnych. W bardzo podobny sposób może zostać przygotowana nalewka z marihuany. Poleca się wcześniejsze podgrzanie materiału roślinnego, by do ekstraktu przedostało się więcej dobroczynnych substancji.
Zdrowotne właściwości roślin i ziół są znane w medycynie naturalnej od setek lat. Badania prowadzone nad cannabis sprawiają, że coraz więcej ludzi sięga po produkty i substancje na bazie tej rośliny.

 
NASIONA MARIHUANY SKLEP

NOTA PRAWNA

Posiadanie nasion marihuany oraz obrót nimi jest w Polsce legalny. Nasiona można potraktować jako pokarm, produkt kolekcjonerski czy też jako kadzidełko. Sklep nasionbank.pl w żaden sposób nie namawia do łamania przepisów prawnych. Nie odpowiadamy za niezgodne z prawem użycie nasion konopi z naszej oferty.

DLACZEGO MY?

Wysyłka & Płatnośći

  • SERWER
Copyright © 2018 NasionBank. All Rights Reseved. Polski Kapitał.