Wyszukiwanie zaawansowane
Nasiona marihuany1 » BLOG2 » Na co pomaga medyczna marihuana?

Na co pomaga medyczna marihuana?

Data dodania: 02-08-2017 Wyświetleń: 584

Na co pomaga medyczna marihuana?Marihuana nie tylko pomaga na ból brzucha czy głowy, ale także zwalcza stres oraz regeneruje pamięć. W tym artykule przybliżmy dolegliwości, w których marihuana pomaga. Opieramy się wyłącznie na potwierdzonych badaniach. Dla nas liczą się fakty. Więc na co pomaga medyczna marihuana?


Medyczne zastosowanie marihuany jest wtedy, kiedy pacjent wyraźnie czuje, że jego stan się polepsza. Co istotne, przy tym nie ma możliwości przedawkowania, pacjent otrzymuje taką dawkę, która zapewnia leczenie dolegliwości, a jednocześnie nie odurza, więc nie występuje tutaj potoczny haj. Takie zastosowanie pomaga pacjentowi prowadzić normalny tryb życia, a przy tym objawy jego choroby są złagodzone, dzięki czemu poprawia się jego komfort życia.

Pierwszy znany przypadek stosowania marihuany jako lekarstwa to prawdopodobnie historia Shen-Nung, czerwonego cesarza, który dziś uważany jest za ojca chińskiej medycyny. To właśnie on opisał setki leków pochodzenia roślinnego i wpadł na pomysł parzenia ziół i herbaty. W jego przekonaniu parzenie cannabis sativa miało pomóc w leczeniu reumatyzmu, malarii, dny moczanowej oraz pozytywnie wpływać na pamięć. Napar był również wykorzystywany jako środek przeciwbólowy przed wyrwaniem zęba.

 

Poważne choroby i ich objawy


Współczesna lista dolegliwości i chorób, na które marihuana może pomóc, jest znacznie dłuższa. Może być pomocna w leczeniu Alzheimera, ADHD, AIDS, autyzmu, astmy, stwardnienia rozsianego, nowotworów, epilepsji, depresji, cukrzycy, miażdżycy, alkoholizmu, a także jaskry. Jej zadaniem w dużej mierze jest zapobieganie chorobom oraz walka z takimi dolegliwościami jak nudności, osłabienie organizmu, zły nastrój, spadek apetytu, problemy z zasypianiem.
O leczniczych zastosowaniach medycznej marihuany przeczytasz tutaj: https://nasionbank.pl/medyczna-marihuana-najpopularniejsze-zastosowanie-n-52.html


 

Bóle różnego pochodzenia


Marihuanę stosuje się również w roli środka przeciwbólowego, a tu już mamy całe spektrum bólów. Warto wiedzieć, że na rynku istnieje lek Sativex stworzony na bazie konopi indyjskich właśnie do walki z bólem, a o przeciwbólowych właściwościach cannabis wiedzieli już naukowcy w 1840 roku. Ponadto badania z 2016 roku przeprowadzone przez Headache Center w Klinice Neurologicznej w Cleveland wykazały, że marihuana ma potencjalne działanie terapeutyczne leczeniu bólów głowy, w tym migreny.

 

Bezsenność i koszmary senne


W raporcie National Cancer Institute padł wniosek, że konopie skutecznie leczą bezsenność i poprawiają jakość snu. Potwierdza to badanie z 1973 roku, które wykazało, że najlepsza jest dawka 20 mg, ponieważ redukuje ona czas potrzebny do zaśnięcia o jedną godzinę, a dawka 30 mg okazała się już za duża i odurzająca, co może mieć odwrotne działanie – pobudzić zamiast uspokoić. Ponadto marihuana pomaga uporać się z koszmarami sennymi, zapewniając zdrowy wypoczynek przez całą noc. Naukowcy obecnie opracowują lek na bazie THC, który pomógłby w leczeniu bezsenności.

Zespół Stresu Pourazowego (PTSD)


Pacjenci cierpiący na taką przypadłość już są leczeni w niektórych światowych klinikach poprzez przyjmowanie marihuany medycznej z różną zawartością THC. Udowodniono, że marihuana pomaga tutaj w zaburzeniach pamięci, przy mocnym stresie, a także wspomaga koncentrację i pozwala uporać się z pobudzeniem.
 
 
Nie sposób podać wszystkich dolegliwości i policzyć wszystkich naukowców, którzy badają marihuanę pod kątem jej medycznego zastosowania. Dzięki ich ciężkiej pracy dzisiaj już wiemy, że konopie to nie zło ostateczne, a lek występujący w naturze, który może przynieść niesamowite efekty, nieporównywalne do efektów przy stosowaniu leków farmaceutycznych. Nie sposób nie wspomnieć Polaka, doktora Marka Bachańskiego, który poświęcił swoją karierę, by pomóc dzieciom z padaczkami i którego doświadczenie i obserwacje jednoznacznie wskazują na skuteczność marihuany medycznej.

Jeśli chcesz kupić nasiona medycznej marihuany.


alt


NASIONA MARIHUANY SKLEP

NOTA PRAWNA

Posiadanie nasion marihuany oraz obrót nimi jest w Polsce legalny. Nasiona można potraktować jako pokarm, produkt kolekcjonerski czy też jako kadzidełko. Sklep nasionbank.pl w żaden sposób nie namawia do łamania przepisów prawnych. Nie odpowiadamy za niezgodne z prawem użycie nasion konopi z naszej oferty.

DLACZEGO MY?

Wysyłka & Płatnośći

  • SERWER
Copyright © 2018 NasionBank. All Rights Reseved. Polski Kapitał.