Wyszukiwanie zaawansowane
Nasiona marihuany1 » BLOG2 » Medyczna marihuana - najpopularniejsze zastosowanie

Medyczna marihuana - najpopularniejsze zastosowanie

Data dodania: 05-06-2017 Wyświetleń: 1047
medyczna marihuana


Medyczna marihuana – najpopularniejsze zastosowanie


Marihuana to wciąż kontrowersyjny temat. Dla jednych jest to niebezpieczny narkotyk, dla innych wybawienie w chorobie. O jej lecznicze właściwości spierają się naukowcy na całym świecie, a sama marihuana jest stale badana pod kątem jej medycznego działania. Według niektórych może pomóc w leczeniu stwardnienia rozsianego, jaskry, a nawet raka. Jakie są najpopularniejsze zastosowania marihuany leczniczej?

alt

Marihuana to ziele lecznicze stosowane już w drugim tysiącleciu przed naszą erą w Chinach i Indiach. Już wtedy znane były lecznicze właściwości marihuany i używano jej na różne sposoby: jako pasta z nasion do leczenia poparzeń i wrzodów, olej z nasion jako odżywka do włosów, a wyciąg na bazie z alkoholem był środkiem przeciwbólowym, poprawiającym apetyt i leczącym bezsenność, a także zmniejszającym ból np. przy porodzie. W 1839 roku po raz pierwszy nasiona konopi zastosowano jako środek przeciwbólowy przy bólach reumatycznych, kolce jelitowej u dzieci i bólach tężcowych. To William Brooke O'Shaughnessy spopularyzował terapeutyczne stosowanie cannabis i wprowadził je do medycyny zachodniej. Wiek XX to ogromna popularność konopi indyjskiej – udokumentowanych jest ponad sto środków leczniczych na jej bazie, które były przepisywane na kilkadziesiąt różnych schorzeń.

Dzisiaj coraz więcej państw zmienia politykę narkotykową, aby móc stosować marihuanę do celów medycznych. Tymi państwami są między innymi Austria, Czechy, Holandia, Izrael, Portugalia, Hiszpania i USA. Dzięki licznym badaniom właściwości konopi siewnej są potwierdzone i ciągle dochodzą nowe odkrycia. Przede wszystkim wiemy, że związki zawarte w marihuanie, głównie THC i CBD, w odpowiednich proporcjach mogą pomóc przy różnych schorzeniach i chorobach.

 

Popularne zastosowanie leczniczej marihuany

 

Konopie indyjskie mają wszechstronne zastosowanie w medycynie. Ogólnie pomagają na bezsenność, wzmagają apetyt (co jest szczególnie ważne w przypadku osób chorych na AIDS oraz anoreksję), działają przeciwbólowo i przeciwzapalnie. Zmniejszają dolegliwości i wspomagają leczenie w przypadku żółtaczki typu C, chorobach zapalnych jelit, zespołu stresu pourazowego, artretyzmu, astmy, a także obniżają ryzyko zachorowania na cukrzycę.

Rak. Dzisiaj środowisko medyczne jest tego pewne – marihuana zabija komórki rakowe. Świadczą o tym wyniki badań z 2007 roku opublikowane przez naukowców California Pacific Medical Center w San Francisco. To CBD, aktywna substancja występująca w marihuanie, zabija komórki raka piersi i nowotwory złośliwe. Naukowcy wierzą, że dalsze badania nad CBD przyniosą przełom w leczeniu nowotworów.

Stwardnienie Rozsiane (SM). Marihuana znacząco redukuje ból. Mało tego, skutecznie niweluje ból nawet u pacjentów, którym dotąd nie pomagały żadne inne środki i metody leczenia. Potwierdzają to badania Jody’ego Corey-Blooma opublikowane w „Canadian Medical Association Journal” w maju 2016 roku.

Epilepsja. W marcu 2015 roku w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie dziewięcioro dzieci objęto programem leczenia padaczki opornej na leki z medyczną marihuaną, dzięki czemu liczba napadów spadła o 90 procent(!). Pierwsze badania, których wynikiem było potwierdzenie, że marihuana pomaga kontrolować napady padaczki i zmniejsza ich częstotliwość, zostały przeprowadzone w 2003 roku przez Roberta J. Delorenzo z Uniwersytetu Commonwealth w Virginii.

Alzheimer. Skuteczność THC znajdującego się w marihuanie potwierdzają badania Scripps Research Institute w Molecular Pharmaceutics z 2006 roku. THC spowalnia formowanie się niepożądanych płytek amyloidów, które zabijają komórki mózgowe.

Choroba Parkinsona. Światową siedzibą badania leczenia Parkinsona przy użyciu marihuany jest Izrael. Tamtejszy rząd popiera i wspiera badania nad medyczną marihuaną, dzięki czemu naukowcy z całego świata są zgodni, że to właśnie w Izraelu dokonają się najważniejsze odkrycia o właściwościach marihuany. Już teraz udowodniono tam, że marihuana pomaga pacjentom chorym na Parkinsona – mają znacznie lepsze zdolności motoryczne i nie uskarżają się na ból.


Jaskra. Zbawienny wpływ marihuany na złagodzenie i opóźnienie dalszego uszkodzenia nerwu wzrokowego zostały potwierdzone już w 1970 roku przez amerykański National Eye Institute.

 

Lista chorób i schorzeń, na które pomaga marihuana, ciągle się wydłuża. Na całym świecie prowadzone są zaawansowane badania nad wykorzystaniem konopi w celach medycznych i coraz więcej osób przekonuje się, że nie jest to odurzający narkotyk, a lecznicze ziele, które może przynieść ulgę pacjentom cierpiącym nawet na najbardziej zaawansowane choroby.Źródła opracowania:

http://www.spidersweb.pl/2017/02/medyczna-marihuana-co-leczy.html
http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/medycyna-niekonwencjonalna/marihuana-wlasciwosci-lecznicze-przydatne-w-terapii-raka-sm-jaskry_34974.html
https://portal.abczdrowie.pl/marihuana-lecznicza


Zdjęcie: Prawo autorskie: sherryyates / 123RF Zdjęcie Seryjne

 


NASIONA MARIHUANY SKLEP

NOTA PRAWNA

Posiadanie nasion marihuany oraz obrót nimi jest w Polsce legalny. Nasiona można potraktować jako pokarm, produkt kolekcjonerski czy też jako kadzidełko. Sklep nasionbank.pl w żaden sposób nie namawia do łamania przepisów prawnych. Nie odpowiadamy za niezgodne z prawem użycie nasion konopi z naszej oferty.

DLACZEGO MY?

Wysyłka & Płatnośći

  • SERWER
Copyright © 2018 NasionBank. All Rights Reseved. Polski Kapitał.