PLPL
PLPLDEDEENENNLNLNONOGAGAUKUKSVSVFRFR
Nasiona marihuany » Blog » Marihuana na świecie

Marihuana na świecie

Wyświetleń: 4364
Marihuana na Świecie Czechy USA Holandia Hiszpania Urugwaj


Marihuana w Polsce, Czechach, Holandii, Belgii, Szwajcarii i USA 

   

W Polsce, za posiadanie okruszków, które zostały w młynku można wylądować na dołku, i wiemy to z autopsji. Z kolei w Niemczech na niektórych landach można iść z blantem przez miasto i najwyżej dostaniesz mandat. W Berlinie można mieć ok 15g na własny użytek, a w innych landach do 6 gram. Wszystko zależy od miasta w którym się znajdujesz.
 
Większość krajów postkomunistycznych, oraz kraje skandynawskie są aktualnie jedynymi państwami w Unii Europejskiej, w których posiadanie marihuany jest przestępstwem zagrożonym karą więzienia.

W większości pozostałych krajów Unii np. Francji posiadanie zostało częściowo zdepenalizowane, czyli posiadanie marihuany w “niewielkich ilościach” (3-10 g) jest karane mandatem.

W niektórych stanach USA i krajach Europejskich np. w Czechach, Portugalii, Włoszech marihuana została zdepenalizowana, co oznacza całkowite zniesieniu karalności za posiadanie “niewielkich ilości” (3-10 g).

W Polsce, za posiadanie okruszków które zostały w młynku można wylądować na dołku, i wiemy to z autopsji. Z kolei w Niemczech na niektórych landach można iść z blantem przez miasto i najwyżej dostaniesz mandat. W Berlinie można mieć ok 15g na własny użytek, a w innych landach do 6g. Wszystko zależy od miasta w którym się znajdujesz.


 

Czechy


1 stycznia 2010 roku Czechy zliberalizowały politykę narkotykową, i od tego czasu można tam uprawiać 5 roślin na własny użytek, a posiadanie do 15 gram marihuany nie jest przestępstwem a jedynie wykroczeniem.

Od 2 kwietnia 2013 w czeskich aptekach można dostać marihuanę medyczną wydawaną na receptę przez lekarzy w przypadku osób chorych na stwardnienie rozsiane, AIDS czy chorobę Parkinsona. Jest ona sprowadzana z Holandii, jednak od 2014 roku licencjonowani plantatorzy mają ją uprawiać na terenie Czech.Holandia


Wbrew powszechnemu przekonaniu, w Holandii zarówno sprzedaż jak i posiadanie prawnie jest nielegalne, jednak jest to tolerowane. Jednorazowo można tam kupić 5 gram, i tyle też można posiadać przy sobie. Uprawianie krzaków też jest w Holandii nielegalne, chyba, że jest to hodowla na własny użytek i w takim wypadku można hodować 5 roślin.

W coffe-shopach nie można sprzedać marihuany która pochodzi z własnych hodowli. Tamtejsze władze kontrolują hodowle które są przeznaczone na sprzedaż, jednak większość właścicieli podporządkowuje się prawu. Największym ograniczeniem dla właścicieli “kofików” jest określona ilość która może się w nim znajdować i wynosi ona 500 gram.Szwajcaria


W niektórych kantonach Szwajcarii marihuana jest legalna. Znajduje się ona tam w sprzedaży w coffeshopach. Podobnie jak alkohol jest obłożona akcyzą i dostępna od 18 lat (podczas gdy alkohol od 16). W krajach tych legalna jest również uprawa konopi na potrzeby własne, rodziny czy też przyjaciół.Ciekawostka – około 80% Szwajcarskich więźniów pali trawkę, a osoby które pilnują więźniów twierdzą, że przez to są oni bardzo spokojni i gdyby nie mogli palić to na pewno było by z nimi więcej problemów
 

Belgia


W Belgii prawo pozwala uprawiać na użytek własny jedną roślinę lub posiadać do 3 gramów suszu.
 


Urugwaj


Urugwaj jest pierwszym Państwem na świecie który w pełni zalegalizował marihuanę, zarówno uprawę, handel jak i jej używanie. Od 1 kwietnia 2014 roku pełnoletni obywatel Urugwaju może kupić do 40 gram miesięcznie. Na własny użytek można też hodować do 6 krzaków konopi rocznie, lub powoływać się na lokalne kluby palaczy zrzeszające od 15 do 45 osób w których rocznie można uprawiać do 99 krzewów, a gram marihuany kosztuje 0,9 dolara.

Szacuje się, że w Urugwaju rocznie jest spożywane od 18 do 22 ton marihuany, w kraju który liczy 3,3 mln osób. Stany Zjednoczone


Zgodnie z ustawą federalną z 1970 roku handel, uprawa marihuany oraz posiadanie jest nielegalne i jest karane więzieniem. Jednak od lat 90 wiele stanów pozwalało na uprawę i sprzedaż medycznej marihuany. Osoba która cierpiała na pewne choroby mogła iść do lekarza który wypisał jej receptę i na tej podstawie mogła ją kupić i posiadać. W 2010 roku tylko w Kaliforni istniało ok. 1000 takich punktów czyli 2 razy więcej niż w Holandii. 

W tym samym roku Biały Dom ogłosił koniec “wojny z narkotykami” i osoby które posiadały recepty nie były ścigane za
posiadanie marihuany.


 


Przypominamy, że w Polsce hodowla marihuany jest nielegalna i grożą za to sankcje prawne. Podane informacje służą jedynie celom edukacyjnym i nie zachętą do łamania prawa. 

 

MARIHUANA | POLSKA | CZECHY | USA | HOLANDIA | BELGIA | SZWAJCARIA | NASIONA MARIHUANY | NASIONA KONOPI | NASIONBANK​


POWRÓTWróć do kategorii Blog

NOTA PRAWNA

UWAGA: Zgodnie z polskim prawem nasiona marihuany sprzedajemy do celów kolekcjonerskich, przez co rozumiemy zachowanie genetyki w celu przetrwania gatunku. Ziarenka konopi indyjskich to również źródło licznych witamin i wartości odżywczych, co czy czyni je doskonałym elementem zbilansowanej diety. Aby dokonać zakupu w naszym sklepie musisz mieć ukończone 18 lat i nie możeszich używać ich do uprawy na terenie kraju, w którym jest to zabronione. Opisy produktów oraz inne informacje są tłumaczone ze stron producentów i należy je traktować informacyjno - naukowo.
Made with love in Poland 2013-2020.