Wyszukiwanie zaawansowane
» » Marihuana na świecie

Producenci

WYBIERZ WALUTĘ

Marihuana na świecie

Marihuana na Świecie Czechy USA Holandia Hiszpania Urugwaj


Marihuana w Polsce, Czechach, Holandii, Belgii, Szwajcarii i USA 

   

W Polsce, za posiadanie okruszków, które zostały w młynku można wylądować na dołku, i wiemy to z autopsji. Z kolei w Niemczech na niektórych landach można iść z blantem przez miasto i najwyżej dostaniesz mandat. W Berlinie można mieć ok 15g na własny użytek, a w innych landach do 6 gram. Wszystko zależy od miasta w którym się znajdujesz.
 
Większość krajów postkomunistycznych, oraz kraje skandynawskie są aktualnie jedynymi państwami w Unii Europejskiej, w których posiadanie marihuany jest przestępstwem zagrożonym karą więzienia.

W większości pozostałych krajów Unii np. Francji posiadanie zostało częściowo zdepenalizowane, czyli posiadanie marihuany w “niewielkich ilościach” (3-10 g) jest karane mandatem.

W niektórych stanach USA i krajach Europejskich np. w Czechach, Portugalii, Włoszech marihuana została zdepenalizowana, co oznacza całkowite zniesieniu karalności za posiadanie “niewielkich ilości” (3-10 g).

W Polsce, za posiadanie okruszków które zostały w młynku można wylądować na dołku, i wiemy to z autopsji. Z kolei w Niemczech na niektórych landach można iść z blantem przez miasto i najwyżej dostaniesz mandat. W Berlinie można mieć ok 15g na własny użytek, a w innych landach do 6g. Wszystko zależy od miasta w którym się znajdujesz.


 

Czechy


1 stycznia 2010 roku Czechy zliberalizowały politykę narkotykową, i od tego czasu można tam uprawiać 5 roślin na własny użytek, a posiadanie do 15 gram marihuany nie jest przestępstwem a jedynie wykroczeniem.

Od 2 kwietnia 2013 w czeskich aptekach można dostać marihuanę medyczną wydawaną na receptę przez lekarzy w przypadku osób chorych na stwardnienie rozsiane, AIDS czy chorobę Parkinsona. Jest ona sprowadzana z Holandii, jednak od 2014 roku licencjonowani plantatorzy mają ją uprawiać na terenie Czech.Holandia


Wbrew powszechnemu przekonaniu, w Holandii zarówno sprzedaż jak i posiadanie prawnie jest nielegalne, jednak jest to tolerowane. Jednorazowo można tam kupić 5 gram, i tyle też można posiadać przy sobie. Uprawianie krzaków też jest w Holandii nielegalne, chyba, że jest to hodowla na własny użytek i w takim wypadku można hodować 5 roślin.

W coffe-shopach nie można sprzedać marihuany która pochodzi z własnych hodowli. Tamtejsze władze kontrolują hodowle które są przeznaczone na sprzedaż, jednak większość właścicieli podporządkowuje się prawu. Największym ograniczeniem dla właścicieli “kofików” jest określona ilość która może się w nim znajdować i wynosi ona 500 gram.Szwajcaria


W niektórych kantonach Szwajcarii marihuana jest legalna. Znajduje się ona tam w sprzedaży w coffeshopach. Podobnie jak alkohol jest obłożona akcyzą i dostępna od 18 lat (podczas gdy alkohol od 16). W krajach tych legalna jest również uprawa konopi na potrzeby własne, rodziny czy też przyjaciół.Ciekawostka – około 80% Szwajcarskich więźniów pali trawkę, a osoby które pilnują więźniów twierdzą, że przez to są oni bardzo spokojni i gdyby nie mogli palić to na pewno było by z nimi więcej problemów
 

Belgia


W Belgii prawo pozwala uprawiać na użytek własny jedną roślinę lub posiadać do 3 gramów suszu.
 


Urugwaj


Urugwaj jest pierwszym Państwem na świecie który w pełni zalegalizował marihuanę, zarówno uprawę, handel jak i jej używanie. Od 1 kwietnia 2014 roku pełnoletni obywatel Urugwaju może kupić do 40 gram miesięcznie. Na własny użytek można też hodować do 6 krzaków konopi rocznie, lub powoływać się na lokalne kluby palaczy zrzeszające od 15 do 45 osób w których rocznie można uprawiać do 99 krzewów, a gram marihuany kosztuje 0,9 dolara.

Szacuje się, że w Urugwaju rocznie jest spożywane od 18 do 22 ton marihuany, w kraju który liczy 3,3 mln osób. Stany Zjednoczone


Zgodnie z ustawą federalną z 1970 roku handel, uprawa marihuany oraz posiadanie jest nielegalne i jest karane więzieniem. Jednak od lat 90 wiele stanów pozwalało na uprawę i sprzedaż medycznej marihuany. Osoba która cierpiała na pewne choroby mogła iść do lekarza który wypisał jej receptę i na tej podstawie mogła ją kupić i posiadać. W 2010 roku tylko w Kaliforni istniało ok. 1000 takich punktów czyli 2 razy więcej niż w Holandii. 

W tym samym roku Biały Dom ogłosił koniec “wojny z narkotykami” i osoby które posiadały recepty nie były ścigane za
posiadanie marihuany.


 


Przypominamy, że w Polsce hodowla marihuany jest nielegalna i grożą za to sankcje prawne. Podane informacje służą jedynie celom edukacyjnym i nie zachętą do łamania prawa. 

 

MARIHUANA | POLSKA | CZECHY | USA | HOLANDIA | BELGIA | SZWAJCARIA | NASIONA MARIHUANY | NASIONA KONOPI | NASIONBANK​


NASIONA MARIHUANY SKLEP

NOTA PRAWNA

Zgodnie z polskim prawem ziarenka konopi indyjskiej sprzedajemy jako kadzidełko do spalenia. Posiadanie oraz obrót nimi jest legalny. Nie możesz ich stosować do hodowli na terenie krajów gdzie jest to niedozwolone.

Sklep nasionbank.pl w żaden sposób nie namawia do łamania przepisów prawnych. Nie odpowiadamy za niezgodne z prawem użycie nasion z naszej oferty.

OPINIE O SKLEPIE

NAJLEPSI PRODUCENCI

Dutch PassionFemale SeedsGreen House SeedsNasion BankRoyal Queen SeedsSensi Seeds

DOSTAWA & PŁATNOŚĆI

  • SERWER
  • TRANSPORT
Copyright © 2018 NasionBank. All Rights Reseved.