Wyszukiwanie zaawansowane
Nasiona marihuany1 » BLOG2 » Marihuana

Marihuana

Data dodania: 14-06-2016 Wyświetleń: 726
Marihuana


Marihuana

 

Marihuana (potoczne nazwy: zioło, trawa, skun, ganja itp.) jest to roślina należąca do rodziny konopiowatych. Do produkcji marihuany używa się kwiatostanów niezapylonych roślin żeńskich tzw. feminizowanych. To właśnie tam znajduje się głównie substancja psychoaktywna. THC to związek powodujący tzw. haj lub fazę, jest praktycznie nierozpuszczalny w wodzie. Tetrahydrokannabinol rozpływa się natomiast w rozpuszczalnikach organicznych, np. alkoholu, tłuszczach. Marihuana charakteryzuje się zawartością THC oscylującą od kilku do nawet 30%, w zależności od odmiany konopi. W marihuanie głównie wyróżniamy również kannabidiol (CBD). Jest to organiczny związek chemiczny z grupy kannabinoidów, który występuje w konopiach indyjskich. W przeciwieństwie do THC, kannabidiol nie ma działania psychoaktywnego, wpływa jednak na bieg odurzenia wywołanego działaniem THC. CBD wykazuje również właściwości przeciwpsychotyczne i przeciwlękowe. Natomiast sama żywica czystych konopi zawiera dodatkowo ponad sześćdziesiąt różnych substancji psychoaktywnych. 
 

Najczęściej występujące skutki uboczne spowodowane konsumpcją marihuany to:


- zaburzenia pamięci krótkotrwałej,
- uczucie pragnienia i łaknienia,
- zaczerwienienie białek ocznych,
- zaburzenia ruchowe,
- uczucia paranoi lub lęku.


Konopie są najczęściej stosowane do celów rekreacyjnych lub jako lek. Lista chorób, schorzeń na które pomaga marihuana wydłuża się z każdym dniem, gdyż obecnie prowadzone są na całym świecie zaawansowane badania nad wykorzystaniem konopi do celów medycznych. Coraz więcej naukowców zgadza się ze stwierdzeniem: marihuana leczy


 

Marihuana Marihuana medyczna
 

 

MARIHUANA | KONOPIE | CANNABIS | NASIONA MARIHUANY | NASIONA KONOPI | NASIONBANK


NASIONA MARIHUANY SKLEP

NOTA PRAWNA

Posiadanie nasion marihuany oraz obrót nimi jest w Polsce legalny. Nasiona można potraktować jako pokarm, produkt kolekcjonerski czy też jako kadzidełko. Sklep nasionbank.pl w żaden sposób nie namawia do łamania przepisów prawnych. Nie odpowiadamy za niezgodne z prawem użycie nasion konopi z naszej oferty.

DLACZEGO MY?

Wysyłka & Płatnośći

  • SERWER
Copyright © 2018 NasionBank. All Rights Reseved. Polski Kapitał.