PLPL
PLPLDEDEENENNLNLNONOGAGAUKUKSVSVFRFR
Nasiona marihuany » Leksykon

Leksykon

Sklep nasionbank.pl stara się w jak najlepszy sposób edukować osoby odwiedzające i robiące zakupy na naszej stronie internetowej. Dlatego też, poniżej przedstawiamy kilka terminów, które mogą pomóc w wyborze produktów będących w naszej ofercie. 

------------------------------------------------------------------
A B C D E F G H I J K L M  N O P R S T U W Y Z
------------------------------------------------------------------

Autoflowering to jedno z podstawowych pojęć o tematyce nasion marihuany. Oznacza, że czas kwitnienia rośliny posiadającej autoflowering jest zdecydowanie krótszy niż pełnosezonowej odmiany. Średni czas od posadzenia do zbioru wynosi około 8-11 tygodni. Po dwóch tygodniach ujawniają się osobniki męskie, natomiast żeńskie tydzień później, po czym przechodzą do intensywnego i szybkiego kwitnięcia. Tego typu rośliny zazwyczaj osiągają wysokość zaledwie kilkudziesięciu centymetrów ze średnim plonem około 40 gram. Oczywiście wszystko zależy od warunków pogodowych itp. 


CBD jest jednym z ponad 100 kanabinoidów, czyli naturalnych związków występujących w Cannabis sativa . Obok THC, jest to główny czynny związek występujący w konopiach indyjskich. Oba z nich są najlepiej poznanymi i zbadanymi substancjami, jakie zawiera ta roślina. Według wielu badań, CBD przynosi wiele korzyści w różnych schorzeniach, a wielu z nich nie można leczyć farmakologicznie.
 

Hybryda to połączenie dwóch odmian rodzicielskich- Cannabis Indica i Cannabis Sativa. Dzięki temu połączeniu udało się osiągnąć gęstość pąków jak u Cannabis Indica przy zachowaniu ogromnego rozmiaru kwiatów Cannabis Sativa. Kwitnienie roślin jest krótsze niż u czystych Sativ, a dodatkowo rośliny charakteryzują się szybkim wzrostem.

Indica to masywna, szybko kwitnącą odmiana wywodzącą się z Afganistnu czy Pakistanu. Charakteryzuje się przede wszystkim dużą ilością żywicy, która oblepia całą roślinę, krępą budową, niskim wzrostem. oraz szybkim formatowaniem szczytów. Roślina dojrzewa około 8 tygodni przy trybie 12/12;

Indoor inaczej uprawa w pomieszczeniach takich jak growbox'y

Outdoor to pojęcie oznaczające uprawę na otwartym terenie

Sativa to typ konopi, który nadaje się idealnie dla osób pełnych życia, które pragną żyć pełną piersią i nie oglądać się za siebie.  Rośliny z przewagą sativy charakteryzuję się znacznym przyrostem wysokości podczas kwitnienia, a do tego bardzo dobrze wpływa na stan euforii i zadowolenia człowieka. 

THC czyli tretrahydrocannabinol  o składnik, który w konopiach odpowiada za ich działanie psychoaktywne. To z jego powodu marihuana znalazła się na liście narkotyków i z trudem przebija się teraz do świadomości jako roślina przydatna w leczeniu. A jej przydatność jest niezwykła: THC jest ceniony w medycynie m.in. jako remedium na ból. Często pomaga zredukować a nawet odstawić inwazyjne leki opioidowe. I to ten składnik niweluje nudności i poprawia apetyt pacjentom podczas chemio- i radioterapii.
POWRÓT

NOTA PRAWNA

UWAGA: Zgodnie z polskim prawem nasiona marihuany sprzedajemy do celów kolekcjonerskich, przez co rozumiemy zachowanie genetyki w celu przetrwania gatunku. Ziarenka konopi indyjskich to również źródło licznych witamin i wartości odżywczych, co czy czyni je doskonałym elementem zbilansowanej diety. Aby dokonać zakupu w naszym sklepie musisz mieć ukończone 18 lat i nie możeszich używać ich do uprawy na terenie kraju, w którym jest to zabronione. Opisy produktów oraz inne informacje są tłumaczone ze stron producentów i należy je traktować informacyjno - naukowo.
Made with love in Poland 2013-2020.
UWAGA: Sklep przeznaczony jest dla osób pełnoletnich
Czy ukończyłeś/aś 18 lat?
TAKNIE