Wyszukiwanie zaawansowane
» » Legalizacja marihuany w Polsce?

PRODUCENCI

HOLENDERSKI SERWER

  • CERTYFIKAT

Legalizacja marihuany w Polsce?

Data dodania: 29-10-2015 Wyświetleń: 1036
Legalizacja marihuany


Legalizacja marihuany w Polsce?

 

Polskie prawo przewiduje dziś absolutny zakaz uprawiania, handlowania i posiadania marihuany, choć już jakiś czas temu został wprowadzony wyjątek.

- Prokurator może umorzyć postępowanie jeżeli osoba posiada niewielką ilość marihuany na własne potrzeby - wyjaśnia prawnik Monika Zbrojewska.

Według zwolenników legalizacji, właśnie ten zapis jest absurdalny. Nie wiadomo bowiem, o jaką ilość chodzi. - Mamy w Polsce przypadki ludzi, którzy poszli siedzieć za śladową ilość 0,2 grama, a mamy też prokuratora, który okazał się dobroduszny i za 200 gramów wypuścił człowieka na wolność - mówi Andrzej Rozenek z Twojego Ruchu. Jego ugrupowanie jest jedynym w Sejmie, opowiadającym się za legalizacją marihuany. Zgłosiło trzy różne projekty ustaw w tej sprawie - od uwzględniającego całkowitą legalizację, po użycie w celach zdrowotnych. 

Czy legalizacja ułatwi dzieciom dostęp do marihuany?

- Jak ktoś chce spróbować, to niech zacznie od podawania narkotyków swoim własnym dzieciom - tak sprawę stawia lider Sojuszu Lewicy Demokratycznej Leszek Miller.

Niektórzy jednak twierdzą, że legalizacja - paradoksalnie - utrudniłaby najmłodszym dostęp do marihuany.

- Diler nie spyta się dziecka, czy ma 18 lat, dilerowi zależy przede wszystkim, żeby zarobić pieniądze. Jednak oczywistym jest fakt, że w sklepach dzieciak nie kupi alkoholu  - tłumaczy Łukasz Ługowski, który na co dzień pracuje z trudną młodzieżą.

Jeżeli Unia Europejska przyjęłaby nowe prawo w formie dyrektywy, Polska musiałaby się do niego dostosować.

Żeby uruchomić brukselską procedurę prawną, mającą zalegalizować marihuanę w całej Unii, potrzeba miliona podpisów, z co najmniej siedmiu krajów członkowskich. 

Podane informacje służą jedynie celom edukacyjnym i nie zachętą do łamania prawa. 

 
Legalizacja marihuany
 

LEGALIZACJA | PRAWO | NASIONA MARIHUANY | NASIONA KONOPI | NASIONBANK


NASIONA MARIHUANY SKLEP

FILM PROMOCYJNY

Według ustawy Dz.U. 2005 nr 179 poz. 1485 nasiona konopi indyjskiej są w Polsce legalne.
Nasiona marihuany sprzedawane są jedynie w celach kolekcjonerskich. Nie odpowiadamy za niezgodne z przeznaczeniem oraz z prawem użycie nasion z naszej oferty. Handel i posiadanie nasion konopi jest całkowicie legalne w Polsce, nasiona nie posiadają w sobie żadnych substancji psychoaktywnych oraz właściwości narkotycznych. Powyższe specyfikacje produktów pochodzą z ogólnodostępnych stron producentów. Kiełkowanie nasion jest zabronione przez polskie prawo, sklep nasionbank.pl w żaden sposób nie namawia do łamania przepisów prawnych. Produkty, które oferujemy dostępne są tylko dla osób pełnoletnich, jeśli nie ukończyłeś 18 lat, prosimy o natychmiastowe opuszczenie strony. Nie udzielamy porad na temat uprawy roślin, dlatego każde pytanie pod tym kątem może być uznane jako zamiar uprawy, co skutkować będzie odmową zamówienia. Sklep nasionbank.pl nie ponosi odpowiedzialności za niezgodne z prawem wykorzystanie nasion marihuany przez kupujących. W krajach gdzie uprawa konopi jest nielegalna należy traktować nasze produkty jako produkt kolekcjonerski, pokarm dla papug lub innych ptaków. Wszystkie informacje zawarte w opisach nasion oraz na opakowaniach, służą celom edukacyjnym - nie są zachętą do łamania prawa.
 

NASIONA MARIHUANY | NASIONA KONOPI | NASIONBANK.PL

  • UPS
  • PACZKOMATY

METODY PŁATNOŚCI

  • PayU
  • Transferuj
  • CashBill
Copyright © 2017 NasionBank All Rights Reserved.
Opinie Klientów : Legalizacja Marihuany w Polsce? | nasionBank.pl ® Średnia ocena: 5 / 5 - Ilość opinii 295