Wyszukiwanie zaawansowane
» » Legalizacja marihuany w Polsce?

Producenci

WYBIERZ WALUTĘ

Legalizacja marihuany w Polsce?

Legalizacja marihuany


Legalizacja marihuany w Polsce?

 

Polskie prawo przewiduje dziś absolutny zakaz uprawiania, handlowania i posiadania marihuany, choć już jakiś czas temu został wprowadzony wyjątek.

- Prokurator może umorzyć postępowanie jeżeli osoba posiada niewielką ilość marihuany na własne potrzeby - wyjaśnia prawnik Monika Zbrojewska.

Według zwolenników legalizacji, właśnie ten zapis jest absurdalny. Nie wiadomo bowiem, o jaką ilość chodzi. - Mamy w Polsce przypadki ludzi, którzy poszli siedzieć za śladową ilość 0,2 grama, a mamy też prokuratora, który okazał się dobroduszny i za 200 gramów wypuścił człowieka na wolność - mówi Andrzej Rozenek z Twojego Ruchu. Jego ugrupowanie jest jedynym w Sejmie, opowiadającym się za legalizacją marihuany. Zgłosiło trzy różne projekty ustaw w tej sprawie - od uwzględniającego całkowitą legalizację, po użycie w celach zdrowotnych. 

Czy legalizacja ułatwi dzieciom dostęp do marihuany?

- Jak ktoś chce spróbować, to niech zacznie od podawania narkotyków swoim własnym dzieciom - tak sprawę stawia lider Sojuszu Lewicy Demokratycznej Leszek Miller.

Niektórzy jednak twierdzą, że legalizacja - paradoksalnie - utrudniłaby najmłodszym dostęp do marihuany.

- Diler nie spyta się dziecka, czy ma 18 lat, dilerowi zależy przede wszystkim, żeby zarobić pieniądze. Jednak oczywistym jest fakt, że w sklepach dzieciak nie kupi alkoholu  - tłumaczy Łukasz Ługowski, który na co dzień pracuje z trudną młodzieżą.

Jeżeli Unia Europejska przyjęłaby nowe prawo w formie dyrektywy, Polska musiałaby się do niego dostosować.

Żeby uruchomić brukselską procedurę prawną, mającą zalegalizować marihuanę w całej Unii, potrzeba miliona podpisów, z co najmniej siedmiu krajów członkowskich. 

Podane informacje służą jedynie celom edukacyjnym i nie zachętą do łamania prawa. 

 
Legalizacja marihuany
 

LEGALIZACJA | PRAWO | NASIONA MARIHUANY | NASIONA KONOPI | NASIONBANK


NASIONA MARIHUANY SKLEP

NOTA PRAWNA

Zgodnie z polskim prawem ziarenka konopi indyjskiej sprzedajemy jako kadzidełko do spalenia. Posiadanie oraz obrót nimi jest legalny. Nie możesz ich stosować do hodowli na terenie krajów gdzie jest to niedozwolone.

Sklep nasionbank.pl w żaden sposób nie namawia do łamania przepisów prawnych. Nie odpowiadamy za niezgodne z prawem użycie nasion z naszej oferty.

OPINIE O SKLEPIE

NAJLEPSI PRODUCENCI

Dutch PassionFemale SeedsGreen House SeedsNasion BankRoyal Queen SeedsSensi Seeds

DOSTAWA & PŁATNOŚĆI

  • SERWER
  • TRANSPORT
Copyright © 2018 NasionBank. All Rights Reseved.