Wyszukiwanie zaawansowane
Nasiona marihuany1 » BLOG2 » Legalizacja marihuany w Polsce?

Legalizacja marihuany w Polsce?

Data dodania: 29-10-2015 Wyświetleń: 1716
Legalizacja marihuany


Legalizacja marihuany w Polsce?

 

Polskie prawo przewiduje dziś absolutny zakaz uprawiania, handlowania i posiadania marihuany, choć już jakiś czas temu został wprowadzony wyjątek.

- Prokurator może umorzyć postępowanie jeżeli osoba posiada niewielką ilość marihuany na własne potrzeby - wyjaśnia prawnik Monika Zbrojewska.

Według zwolenników legalizacji, właśnie ten zapis jest absurdalny. Nie wiadomo bowiem, o jaką ilość chodzi. - Mamy w Polsce przypadki ludzi, którzy poszli siedzieć za śladową ilość 0,2 grama, a mamy też prokuratora, który okazał się dobroduszny i za 200 gramów wypuścił człowieka na wolność - mówi Andrzej Rozenek z Twojego Ruchu. Jego ugrupowanie jest jedynym w Sejmie, opowiadającym się za legalizacją marihuany. Zgłosiło trzy różne projekty ustaw w tej sprawie - od uwzględniającego całkowitą legalizację, po użycie w celach zdrowotnych. 

Czy legalizacja ułatwi dzieciom dostęp do marihuany?

- Jak ktoś chce spróbować, to niech zacznie od podawania narkotyków swoim własnym dzieciom - tak sprawę stawia lider Sojuszu Lewicy Demokratycznej Leszek Miller.

Niektórzy jednak twierdzą, że legalizacja - paradoksalnie - utrudniłaby najmłodszym dostęp do marihuany.

- Diler nie spyta się dziecka, czy ma 18 lat, dilerowi zależy przede wszystkim, żeby zarobić pieniądze. Jednak oczywistym jest fakt, że w sklepach dzieciak nie kupi alkoholu  - tłumaczy Łukasz Ługowski, który na co dzień pracuje z trudną młodzieżą.

Jeżeli Unia Europejska przyjęłaby nowe prawo w formie dyrektywy, Polska musiałaby się do niego dostosować.

Żeby uruchomić brukselską procedurę prawną, mającą zalegalizować marihuanę w całej Unii, potrzeba miliona podpisów, z co najmniej siedmiu krajów członkowskich. 

Podane informacje służą jedynie celom edukacyjnym i nie zachętą do łamania prawa. 

 
Legalizacja marihuany
 

LEGALIZACJA | PRAWO | NASIONA MARIHUANY | NASIONA KONOPI | NASIONBANK


NASIONA MARIHUANY SKLEP

NOTA PRAWNA

Posiadanie nasion marihuany oraz obrót nimi jest w Polsce legalny. Nasiona można potraktować jako pokarm, produkt kolekcjonerski czy też jako kadzidełko. Sklep nasionbank.pl w żaden sposób nie namawia do łamania przepisów prawnych. Nie odpowiadamy za niezgodne z prawem użycie nasion konopi z naszej oferty.

DLACZEGO MY?

Wysyłka & Płatnośći

  • SERWER
Copyright © 2018 NasionBank. All Rights Reseved. Polski Kapitał.