Wyszukiwanie zaawansowane
Nasiona marihuany1 » BLOG2 » Krótka historia nasion marihuany, czyli od czego się zaczęło?

Krótka historia nasion marihuany, czyli od czego się zaczęło?

Data dodania: 20-04-2018 Wyświetleń: 216

Marihuana towarzyszy ludzkości od wieków, zarówno jako używka, jak i roślina wykorzystywana w wielu rozmaitych celach. Także historia używania konopi w celach medycznych sięga tysięcy lat wstecz i dziś można powiedzieć, że ludzie znali jej zalety niemalże od zawsze.

Nasiona marihuany były cenne już tysiące lat temu, konopie indyjskie to jedna z pierwszych roślin masowo uprawianych przez ludzkość. Stosunkowo łatwa uprawa i bardzo długa lista zastosowań sprawiły, że w dość szybkim czasie konopie rozprzestrzeniły się niemal na całym świecie.

Nasiona marihuany w czasach starożytnych

By przyjrzeć się początkom historii konopi, przeniesiemy się do starożytnych Chin. Tutaj bowiem już 6000 lat p.n.e. nasiona marihuany były stosowane jako przyprawa, a z konopi wytwarzano między innymi liny. Wkrótce lista zastosowań wydłużyła się także o przemysł włókienniczy. Liczne dowody historyczne i archeologiczne pokazują, że Chińczycy wykorzystywali konopie do produkcji ubrań, papieru, oleju i spożywania. Około 3000 lat p.n.e. odkryto także medyczne właściwości nasion marihuany – od tego momentu były wykorzystywane w celach leczniczych, przede wszystkim pomagały w łagodzeniu bólu.

Dowody zgromadzone przez archeologów i historyków pokazują, że także inne cywilizacje chętnie korzystały z dobrodziejstw konopi. Były powszechnie znane w Egipcie, Mezopotamii, Indiach i całym świecie arabskim. Około 2000 lat p. n. e. roślina ta powędrowała z Chin do Korei, a następnie prosto do Indii, gdzie konopie czekał prawdziwy rozkwit popularności. Hindusi wykorzystywali marihuanę na setki możliwych sposobów i 1000 lat p.n.e. już cała Azja znała konopie! Były popularną używką, lekarstwem oraz materiałem stosowanym w przemyśle. Znaczną popularność zyskały w kręgach muzułmańskich, ponieważ stały się chętnie stosowaną używką jako alternatywa dla zakazanego alkoholu.

Nasiona marihuany w Europie

Szacuje się, że około 500 lat przed Chrystusem konopie trafiły do Europy za sprawą Scytów. Na terenie dzisiejszych Niemiec znaleziono urnę, w której umieszczono nasiona marihuany. Tuż przed rozpoczęciem naszej ery cannabis stosowane były już powszechnie w celach medycznych między innymi przez Rzymian.

XX wiek to czasy tzw. złotego wieku marihuany w europejskiej medycynie. Wszystko dzięki angielskiemu chirurgowi wojskowemu, który pracował przez 9 lat jako lekarz w Indiach. William B. O’Shaughenessy opisał wiele receptur w swoich dwóch książkach na temat indyjskich roślin leczniczych. Wtedy w Europie masowo zaczęto stosować konopie w leczeniu rozmaitych dolegliwości jak na przykład skurcze, bóle menstruacyjne, reumatyzm, bezsenność, a nawet w celu łagodzenia bólów porodowych.

Nasiona marihuany współcześnie

Początek końca złotej ery konopi wiąże się z historią ich uprawy w Ameryce. Na początku XIX wieku konopie trafiły tam z Afryki wraz z imigrantami. To właśnie w XX wieku rozpoczyna się proces kryminalizacji i delegalizacji uprawy konopi pod pretekstem wojny z narkotykami. Wiele państw, idąc za przykładem USA, objęło marihuanę prohibicją i zakazami, pomimo że towarzyszyła ludziom od tysięcy lat.

Ostatnie lata to jednak przełom: dostęp do nowoczesnych badań medycznych oraz popularność Internetu i niezależnych źródeł informacji sprawiły, że coraz więcej osób zmienia poglądy w kwestii marihuany. Coraz większa świadomość na temat jej zastosowań i właściwości oraz zaangażowanie aktywistów poskutkowały między innymi zmianami prawa w wielu krajach, także w USA i dziś wiele stanów ponownie zalegalizowało stosowanie marihuany w celach medycznych.

 
 
NASIONA MARIHUANY SKLEP

NOTA PRAWNA

Posiadanie nasion marihuany oraz obrót nimi jest w Polsce legalny. Nasiona można potraktować jako pokarm, produkt kolekcjonerski czy też jako kadzidełko. Sklep nasionbank.pl w żaden sposób nie namawia do łamania przepisów prawnych. Nie odpowiadamy za niezgodne z prawem użycie nasion konopi z naszej oferty.

DLACZEGO MY?

Wysyłka & Płatnośći

  • SERWER
Copyright © 2018 NasionBank. All Rights Reseved. Polski Kapitał.