Wyszukiwarka produktów
Nasiona marihuany1 » BLOG2 » Jakie właściwości lecznicze ma olej konopny?

Jakie właściwości lecznicze ma olej konopny?

Wyświetleń: 246

Olej z konopi może występować w trzech odmianach. Często mówi się o nim po prostu olej z marihuany, co jednak jest błędem. Otóż olej konopny wytwarzany jest z nasion konopi siewnych pozbawionych właściwości odurzających. Oznacza to, że nie działa psychoaktywne jak marihuana, ale wciąż zachowuje cenne właściwości lecznicze i terapeutyczne.
 
O oleju konopnym napisaliśmy już sporo na naszym blogu, ale wciąż będziemy o nim wspominać, aby propagować fakty, jednocześnie zwalczając mity. Po pierwsze, mówimy tu o oleju CBD, czyli takim, który ma bardzo niskie stężenie THC odpowiadające za stymulowanie mózgu. Po drugie, mamy aż trzy rodzaje olejów: olej z nasion do celów spożywczych, olej z konopi CBD, który jest całkowicie legalny i stosowany w celach terapeutycznych, oraz olej RSO, czyli olej z konopi indyjskich, nielegalny ze względu na silne własności narkotyczne. Właściwości lecznicze można jednak wrzucić do wspólnego worka, zatem omówimy tu właściwości ogólne oleju z konopi.

Jakie witaminy ma olej konopny?

Olej z konopi to bogactwo witaminy K, która działa przeciwkrwotocznie. Oznacza to, że odpowiada za procesy krzepnięcia krwi, a także bierze udział w syntezie niektórych białek i enzymów. Z innych witamin to znajdziemy w nim witaminę A i E, które wykazują właściwości antyoksydacyjne i chronią organizm przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Korzystnie wpływają również na elastyczność naczyń krwionośnych.
 
Skład oleju to w 80% kwasy tłuszczowe omega 3- oraz 6, które zapobiegają cukrzycy, wspomagają pracę serca i wątroby, a także przyspieszają gojenie ran. Prócz tego zawiera nienasycone kwasy tłuszczowe jak kwas oleinowy, linolenowy, linolowy i gamma-linolenowy, które są niezbędne dla zdrowej diety i muszą być dostarczane wraz z posiłkiem. Ich niedobór szczególnie jest widoczny w kondycji skóry – staje się sucha, popękana, często nawet się łuszczy. Kwasy te mają właściwości przeciwmiażdżycowe i chronią też przed udarem mózgu.
 
Dodajmy, że olej spożywany bezpośrednio doskonale się wchłania, nie powoduje też niemiłych doznań czy wzdęć.

Zastosowanie lecznicze oleju konopnego

Olejowi tłoczonemu z nasion konopi siewnych przypisuje się sporo właściwości leczniczych. Ma spore znaczenie dla naszego zdrowia, ponieważ wykazuje działanie przeciwwymiotne i zmniejsza nudności. Udowodniono też, że jest pomocny w walce z chorobami psychicznymi, ponieważ działa antypsychotyczne. Stosowany jest też w terapii uzależnień od narkotyków i alkoholu, a także w terapii epilepsji, ponieważ hamuje lub łagodzi napady drgawkowe. Przypisuje się mu również działanie przeciwnowotworowe, ponieważ pomaga zwalczyć komórki rakowe i guzy. Przede wszystkim jednak działa antydepresyjnie i przeciwbólowo, co ma spore znaczenie dla osób cierpiących na stwardnienie rozsiane.
 
Stosowany jest najczęściej, aby podnieść odporność organizmu, a także przywrócić równowagę mikroflorze jelitowej, która bierze udział w zwalczaniu szkodliwych patogenów. Zalecany jest osobom podatnym na infekcje, a także osobom, które są narażone na tzw. choroby krwi jak miażdżyca czy zatory. Wpływa również na układ hormonalny: zmniejsza poziom cholesterolu oraz reguluje gospodarkę hormonalną organizmu, dzięki czemu łagodzi syndrom napięcia przedmiesiączkowego.
 
Olej z konopi demonizowany jest przez skojarzenia z marihuaną, nic dziwnego więc, że jego wpływ na zdrowie wywołuje dyskusje. Na szczęście wraca do łask, co nie dziwi, biorąc pod uwagę jego cenne właściwości lecznicze.

 
 
NASIONA MARIHUANY SKLEP

NOTKA PRAWNA

Posiadanie nasion marihuany oraz obrót nimi jest w Polsce legalny. Nasiona można potraktować jako pokarm, produkt kolekcjonerski czy też jako kadzidełko. Sklep nasionbank.pl w żaden sposób nie namawia do łamania przepisów prawnych. Nie odpowiadamy za niezgodne z prawem użycie nasion konopi z naszej oferty.
Copyright © 2013-2019 NasionBank. All Rights Reseved.