PLDEENFRUK
Do darmowej dostawy brakuje : 300,00 zł
Nasiona marihuany » Blog » Marihuana rekreacyjna » Jaka jest różnica pomiędzy nasionami typu indica a sativa?

Jaka jest różnica pomiędzy nasionami typu indica a sativa?
Rosnąca popularność konopi w medycynie i kosmetyce powoduje zainteresowanie ich hodowlą. Cannabis to rośliny użytkowe znane od setek lat ze swoich właściwości leczniczych, były również wykorzystywane w przemyśle włókienniczym i spożywczym. Konopie wyrastają z nasion różnego typu, z których najpowszechniejsze są indica i sativa. Jaka jest między nimi różnica?
 
Na używanie nazwy cannabis pozwala od 1961 roku prawo międzynarodowe w odniesieniu do owocujących lub kwitnących szczytów pędów roślin, nie obejmuje ona liści i łodyg. Znane są dwie odmiany konopi: przemysłowa, czyli siewna, i indyjska. Obie są hodowane, w tym celu wykorzystuje się nasiona marihuany oraz konopi. Odmiana przemysłowa zawiera psychoaktywne THC w stężeniu niższym niż 0,2%, więc może być legalnie sprzedawana w formie suszu oraz sporządzonych produktów spożywczych (olej) czy kosmetycznych (kremy, maści). Konopia indyjska to inaczej marihuana, która ma właściwości odurzające i została zalegalizowana w Polsce jedynie w ramach obrotu recepturowego w drugiej połowie 2017 roku.

Nasiona indica

To inaczej nasiona marihuany, czyli konopi indyjskiej. Są wykorzystywane do zasiania i wyhodowania rośliny o charakterystycznych liściach i kwiatach, które zapewniają efekt odurzenia. Można kupić je w odmianie do uprawy indoor i outdoor, a stężenie THC może przekroczyć 25% w rosnącej sadzonce. Indica ma szerokie i mocne liście i działanie uspokajające. Roślina kwitnie od 7 do 10 tygodni, jej niskie odmiany rosną do 80 centymetrów, a jednorazowy duży plon wynosi 500 gramów z 1 m2 wysiewu. W Polsce można kupić nasiona indica przez Internet, ale tylko w celach kolekcjonerskich, ich wysiew do ziemi i uprawa rośliny są niezgodne z prawem.

Dwie odmiany nasion sativa

Cannabis sativia to konopia siewna, która jest znana ze swoich dobroczynnych właściwości od kilku tysięcy lat. Jej nasiona należą do superfoods, są bogate w nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3, 6 i 9, zawierają także dobrze przyswajalne białko. Co więcej, nasiona konopi sativa są również źródłem błonnika, witaminy E oraz cynku i magnezu. Nasiona konopi siewnej są dostępne w sprzedaży w sklepach ze zdrową żywnością. Najlepiej mielić je bezpośrednio przed spożyciem, by zachowały wszystkie swoje dobroczynne właściwości.
Nasiona 100% sativa można kupić również z zawartością substancji THC powyżej 0,2%.
 
Wyhodowana sadzonka może zawierać od 8,6 do nawet 25% tetrahydrokannabinol oraz niewielkie ilości kanabinoidów. Roślinę charakteryzuje wysoki wzrost – ponad 130 centymetrów, wąskie delikatne liście i efekt euforii, jaki wywołuje po spożyciu. Okres kwitnienia wynosi od 8 do 12 tygodni, wiele odmian nadaje się do uprawy indoor lub outdoor a plon zbierany najczęściej we wrześniu może przekroczyć 500 gramów na 1 m2.
W sprzedaży internetowej są dostępne feminizowane nasiona marihuany 100% sativa, które w Polsce można nabyć jedynie na potrzeby stworzenia domowej kolekcji nasion. Ze względu na dużą zawartość THC uprawianie roślin jest nielegalne.
 
Cannabis to kwitnące pędy rośliny zwanej inaczej konopią, która występuje w legalnej odmianie przemysłowej i zabronionej w wielu krajach indyjskiej. Marihuanę można wyhodować z nasion odmiany indica oraz sativa, w których zawartość związku odurzającego przekracza dopuszczone przez prawo 0,2%. W Polsce po zmianach w ustawach rośnie wiedza na temat właściwości konopi i zainteresowanie sposobem ich uprawy.

 

POWRÓTWróć do kategorii Marihuana rekreacyjna

Zamów na paczkomat

Made with love in Poland 2013-2021