PLDEENFRUK
Do darmowej dostawy brakuje : 300,00 zł
Nasiona marihuany » Blog » Nasiona marihuany » Jak wybrać najlepsze pestki marihuany?

Jak wybrać najlepsze pestki marihuany?To, jakie pestki marihuany się wybierze, zależy od tego, w jakim celu się je kupuje i co chce dzięki nim osiągnąć. Dla jednego najlepszymi będą nasiona indoor, dla innych – outdoor, feminizowane lub regularne i tak dalej. Najpierw więc konieczne staje się określenie własnych potrzeb i warunków, potem dopiero dobiera się najlepsze pestki marihuany.
 
Często spotykamy się z pytaniem, jakie nasiona marihuany kupić, prośby o porady w tej tematyce pojawiają się codziennie na rozmaitych forach dyskusyjnych i można śmiało stwierdzić, że jest to zagadnienie, które spędza sen z powiek nie tylko początkującym growerom. Ponieważ w Polsce uprawa roślin konopi jest nielegalna, zdecydowaliśmy się w celach edukacyjnych przybliżyć kilka aspektów, które pod uwagę biorą hodowcy na całym świecie uprawiający marihuanę w miejscach, gdzie jest to dozwolone. Nie namawiamy nikogo do uprawy, nasz artykuł ma wyłącznie przybliżyć to zagadnienie, a także ułatwić wybór kolekcjonerom nasion.
 
Zatem, jakie są najlepsze pestki marihuany? Odpowiedź jest jedna – to zależy. Zależy od osobistych preferencji i wielu innych czynników wpływających na wybór. Zadania nie ułatwiają również banki nasion, w których można znaleźć tysiące odmian o fantastycznych nazwach. Dlatego nie dajmy się zwariować i dokonajmy wyboru, biorąc pod uwagę takie aspekty jak rodzaj, efekt i dostępne warunki.
 
Pestki feminizowane czy regularne?
 
Nasiona feminizowane to w 99% czyste żeńskie nasiona konopi, najbardziej pożądane nie tylko przez kolekcjonerów. Normalne nasiona konopi mają fenotypy obojga płci (niezbędne przy hodowli), a dzięki feminizacji roślina wytwarza męskie pyłki potrzebne do wytworzenia nasion.
 
Outdoor czy indoor?
 
Uprawa wewnątrz jest rekomendowana w chłodniejszych strefach klimatycznych – takie rośliny nie rosną drastycznie szybko, a dzięki możliwości zapewniania odpowiednich warunków można uprawiać niemal wszystko. Przykładowo czyste indici są idealne do indooru, ale należy kontrolować temperaturę i wilgotność powietrza, a autochtoniczne sativy świetnie sprawdzają się w outdoorze przy wysokich temperaturach i doskonałym świetle.
 
Indica, sativa czy hybryda?
 
Odpowiedź na to pytanie zależy od efektów. Czy mają to być właściwości medyczne? Zapewniające odlot czy może kompletny relaks, a może coś pomiędzy? Większość hybryd dostępnych na rynku oferuje efekty pół na pół, i jest to rozwiązanie bezpieczne. Sativy mają to do siebie, że mogą bardzo oddziaływać na stan psychiczny i prowadzić nawet do niewielkich paranoi – zależy to od osobistych predyspozycji i wielu czynników zewnętrznych. Przy tym taki efekt rzadziej jest spotykany przy czystych odmianach indica.
 
Jakość czy ilość?
 
Tutaj światowi hodowcy są zgodni, że zdecydowanie lepiej celować w rośliny o wysokiej jakości, a niekoniecznie imponujących plonach, ponieważ ważniejsze są właściwości roślin. Przy tym nie należy kierować się wyłącznie THC, ponieważ potencjał rośliny rzadko jest tu osiągany i odmiana o deklarowanej zawartości 22% THC może tyle osiągnąć, ale rozbieżności między kwiatami mogą wynosić nawet 10%.

 

POWRÓTWróć do kategorii Nasiona marihuany

Zamów na paczkomat

Made with love in Poland 2022