Wyszukiwanie zaawansowane
Nasiona marihuany1 » BLOG2 » Jak przechowywać nasiona marihuany?

Jak przechowywać nasiona marihuany?

Data dodania: 20-03-2018 Wyświetleń: 106

Nasiona marihuany można mieć w Polsce w celach kolekcjonerskich, mogą być również składnikiem zbilansowanej diety i używane jako kadzidełka. Nieprawidłowo zapakowane i trzymane w nieodpowiednich warunkach tracą jednak swoje właściwości oraz charakterystyczny aromat – jak zatem prawidłowo przechowywać nasiona marihuany?
 
 
Przy prawidłowym przechowywaniu nasiona marihuany można trzymać nawet 10 lat! Nie dotyczy to jednak wszystkich nasion i większość kolekcjonerów jako optymalny okres trwałości wskazuje maksymalnie 5 lat. Nie ulega jednak wątpliwości, że zapewniając odpowiednie warunki, ten okres można znacząco wydłużyć. Praktyka jednak pokazuje, że nie wszyscy znają proste zasady przechowywania nasion, przez co nadają się one do wyrzucenia nawet po 3 miesiącach.
 
Temperatura, wilgotność i światło
 
W odpowiedziach na pytanie, jak przechowywać nasiona marihuany, wskazuje się takie kluczowe czynniki jak środowisko i pojemnik. Środowisko jest na tyle ważne, ponieważ poziom wilgotności, wysokość temperatury i ekspozycja słoneczna mają wpływ na stabilność i uśpienie nasion. Pojemnik natomiast odgrywa ważną rolę w magazynowaniu, ponieważ pomaga odciąć nasiona od szkodliwego środowiska oraz tlenu (o nim dalej). Co istotne, nie wystarczy przechowywać nasion w woreczku foliowym zamykanym strunowo lub próżniowo, najlepiej jest wybrać szklany słoiczek ze szklanym wieczkiem, ponieważ tylko wtedy zyskuje się gwarancję hermetycznego zamknięcia i w ten sposób można przechowywać nasiona zarówno krótko-, jak i długoterminowo.  
 
Jak już zostało wspomniane, aby nasiona marihuany dłużej zachowały swoje walory i przydatność, należy zwrócić uwagę na trzy podstawowe warunki:
 
  
1. Światło – pomieszczenie musi być ciemne, ponieważ nadmierna ekspozycja na światło może spowodować aktywację nasion i pobudzić tkanki do mutacji.
 
  
2. Temperatura – najlepsza to ta w przedziale od -5 do +5 stopni Celsjusza, najważniejsze jednak, aby była stała, ponieważ wahania temperatury mogą znacznie obniżyć żywotność nasion.
 
 
 
3. Wilgotność – nasiona muszą być zamknięte szczelnie w suchym pojemniku z dala od wody, ponieważ to zabezpieczy je przed pleśnią oraz przedwczesnym kiełkowaniem.
 
 
 
Nie mniej ważnymi czynnikami jest stężenie etylenu oraz tlenu. Etylen jest ważnym naturalnym hormonem roślinnym – rośliny zaczynają go wytwarzać natychmiast po wystawieniu na działanie wody lub wilgoci, dlatego tak ważne jest trzymanie nasion z dala od wody. Jeśli zaś mowa o tlenie, to odcięcie nasion zmniejszy lub uniemożliwi oddychanie nasion podczas przechowywania, co powstrzyma przedwczesne kiełkowanie.
 
Gdzie przechowywać nasiona marihuany
 
Pierwszym skojarzeniem z ciemnym i chłodnym miejscem jest lodówka. Wbrew pozorom jednak nie jest to miejsce idealne – wszystko przez wilgoć. Wówczas nasiona należy hermetycznie zabezpieczyć i przechowywać w szczelnym, ciemnym pojemniku. Obok można położyć odrobinę ryżu na spodeczku – ten świetnie wchłania wilgoć; w sklepach można znaleźć specjalne środki suszące, sprawdzi się też silica gel, czyli saszetka z proszkiem, który jest wkładana m.in. do nowo zakupionych butów. Najwięcej zmiennych warunków panuje przy otwieraniu i zamykaniu lodówki, zatem najlepiej nasiona marihuany przechowywać w tylnej części lodówki.
 
 
 
Innym pomysłem może być zamrażarka, jednak nie jest to metoda zalecana, ponieważ bardzo niska temperatura niszczy komórki w nasionach. Jeśli więc nie ma się odpowiednich warunków, wystarczy przechowywać nasiona w temperaturze pokojowej pod warunkiem trzymania nasion w hermetycznym opakowaniu w miarę stałej temperaturze i w zamkniętej szafce, najlepiej ze środkiem osuszającym obok.

 


NASIONA MARIHUANY SKLEP

NOTA PRAWNA

Posiadanie nasion marihuany oraz obrót nimi jest w Polsce legalny. Nasiona można potraktować jako pokarm, produkt kolekcjonerski czy też jako kadzidełko. Sklep nasionbank.pl w żaden sposób nie namawia do łamania przepisów prawnych. Nie odpowiadamy za niezgodne z prawem użycie nasion konopi z naszej oferty.

DLACZEGO MY?

Wysyłka & Płatnośći

  • SERWER
Copyright © 2018 NasionBank. All Rights Reseved. Polski Kapitał.