Wyszukiwanie zaawansowane
Nasiona marihuany1 » BLOG2 » Jack Herer – co warto wiedzieć o tej odmianie nasion marihuany

Jack Herer – co warto wiedzieć o tej odmianie nasion marihuany

Data dodania: 02-05-2018 Wyświetleń: 132


Jedną z najbardziej rozpoznawalnych odmian cannabis na świecie jest Jack Herer. Uchodzi wręcz za prawdziwy hit i określana jest mianem najlepszej odmiany, jaką kiedykolwiek udało się stworzyć. Warto więc bliżej poznać tę roślinę.
 
Odmiana została nazwana na cześć Jacka Herera, amerykańskiego aktywisty i pisarza, który prężnie działał w latach 80. na rzecz legalizacji marihuany. Jego największym dziełem stała się książka „Król jest nagi” (ang. „Emperror Wears No Clothes”), w której opisuje znikomą szkodliwość konopi na zdrowie człowieka oraz szerokie możliwości ich stosowania między innymi w przemyśle. Działania Jacka przyczyniły się do legalizacji leczniczej marihuany w kilkunastu stanach Ameryki Północnej. Odmiana marihuany Jack Herer zdobyła liczne nagrody podczas prestiżowej imprezy Cannabis Cup – najpopularniejszego na całym świecie festiwalu konopi. Dziewięć nagród czyni z tej odmiany prawdziwego czarnego konia na rynku.

Produkcja nasion i cechy odmiany Herer

Odmiana Jack Herer pojawiła się na rynku w 1990 roku. Powstała w Holandii, gdzie szybko stała się rozpoznawalna ze względu na swoje doskonałe właściwości medyczne. Obecnie jest produkowana w różnych krajach, a uznaniem cieszą się nasiona z Hiszpanii, które można nabyć również za pośrednictwem polskich sklepów internetowych. (Przypominamy, że zgodnie z obowiązującym prawem, w Polsce nasiona marihuany mogą być kupowane jedynie do celów kolekcjonerskich).

W tej odmianie cannabis dominującym genotypem jest sativa, a roślina ma stosunkowo dużą zawartość THC od 18 do 23%. Jack Herer powstał w efekcie skrzyżowania ze sobą sativa Haze, Northern Lights #5, Shiva Skunk, znanych od końca lat 80. jako najbardziej wpływowe odmiany marihuany. Herer jest przeznaczony do uprawy indoor, a jego krzaki osiągają wysokość nawet 130 centymetrów. Kwitnienie trwa od 7 do 9 tygodni, w tym czasie można obserwować powolne dojrzewanie kwiatostanów i ich pokrywanie się kryształkami, które odpowiadają za specjalne doznania po zapaleniu suszu. Z 1 mkw. hodowli można liczyć na zbiory około 450-550 gramów, co jest dobrym wynikiem. Zapach Jacka Herera ma w sobie nuty sosny i ostrzejszych przypraw z wyczuwalnym dodatkiem owoców cytrusowych (cytryn i pomarańczy). Smak opisywany jest jako owocowy, tropikalny, jednocześnie lekko ostry z akcentami drewna, sosny i ziemi.

Efekty palenia i zastosowanie w medycynie

Palenie odmiany Herer wprowadza w radosny nastrój, a wysokie stężenie THC gwarantuje silny wpływ na umysł przy jednoczesnym zapewnieniu pełni relaksu dla ciała. Następuje zniesienie się na wyżyny pozytywnej i przyjemnej kreatywności. Słowa, jakimi można opisać efekty po zapaleniu Jacka to napływ energii, poczucie euforii oraz efekt działania terapeutyczno- leczniczego. Ze względu na ten ostatni Heher jest powszechnie stosowany w medycynie i często zapisywany przez lekarzy jako lekarstwo do stosowania rano. Ta odmiana jest dobrym wyborem, by poprawić nastrój osób cierpiących na depresję, gwarantuje przede wszystkim przypływ radości i innych pozytywnych emocji. Jest również zalecana pacjentom, którzy zmagają się z bólem fizycznym i psychicznym lub potrzebują dawki energii do działania. W medycynie znana jest również jako element terapii leczenia chronicznego bólu głowy oraz migren.

Liczne nagrody, doskonały smak, przyjemny zapach, gwarancja uczucia wszechobecnej radości oraz dobre efekty stosowania w medycynie sprawiają, że Jack Herer jest odmianą cannabis, która cieszy się dużą popularnością w wielu krajach.

 
NASIONA MARIHUANY SKLEP

NOTA PRAWNA

Posiadanie nasion marihuany oraz obrót nimi jest w Polsce legalny. Nasiona można potraktować jako pokarm, produkt kolekcjonerski czy też jako kadzidełko. Sklep nasionbank.pl w żaden sposób nie namawia do łamania przepisów prawnych. Nie odpowiadamy za niezgodne z prawem użycie nasion konopi z naszej oferty.

DLACZEGO MY?

Wysyłka & Płatnośći

  • SERWER
Copyright © 2018 NasionBank. All Rights Reseved. Polski Kapitał.