Wyszukiwanie zaawansowane
Nasiona marihuany1 » BLOG2 » Do czego można stosować ziarna konopi?

Do czego można stosować ziarna konopi?

Data dodania: 04-04-2018 Wyświetleń: 91


Konopie są niezwykłymi uniwersalnymi roślinami i właściwie każdą z ich części ludzie potrafią wykorzystać. Już nasi dalecy przodkowie używali konopi w roli pożywienia, włókien czy lekarstw; dzisiaj znajdują zastosowanie w celach przemysłowych, kosmetycznych, a nawet budowlanych. Nie inaczej jest z samymi nasionami konopi – te niepozorne ziarna mają w sobie prawdziwą moc!

Warto pamiętać, że nasiona, o których mówimy, NIE SĄ nasionami marihuany; to dwa całkiem różne rodzaje konopi, które wciąż często są ze sobą mylone. Konopie siewne (cannabis sativa) to tak zwane konopie przemysłowe, które mogą być z powodzeniem i zupełnie legalnie uprawiane w krajach Unii Europejskiej. Konopie indyjskie natomiast (cannabis indica) to nic innego jak właśnie marihuana. W nasionach konopi siewnych na próżno szukać substancji narkotycznych, dlatego bezpiecznie mogą być używane nie tylko w przemyśle kosmetycznym czy medycznym, ale także w kuchni.

Nasiona konopi a przemysł spożywczy

Nasiona konopi mają całe morze zastosowań, bezapelacyjnie ich królestwem jest jednak kuchnia. Aż połowa rynku oleju konopnego to przemysł spożywczy i suplementów diety! Z ziaren konopi wytłaczany jest ceniony za obecność nienasyconych kwasów tłuszczowych olej konopny. Z nasion uzyskuje się cenne białko konopne oraz mleko roślinne. Przede wszystkim mnóstwo zastosowań mają jednak same nasiona – występują w roli dodatku do sałatek, musli, wypieków, koktajli. Dzięki niespotykanym właściwościom odżywczym nasiona konopi zyskały już status tzw. superfoods, czyli produktu wyjątkowo zalecanego w diecie każdego człowieka. W tym miejscu warto wspomnieć, że nie tylko ludzie z chęcią sięgają po ziarna konopi, są one także popularnym składnikiem pokarmów dla ptaków i gryzoni.

Kosmetyki na bazie nasion z konopi

Druga branża, w której producenci wyjątkowo często wykorzystują nasiona konopi, to rynek kosmetyczny. Konsumenci docenili tę roślinę przede wszystkim za jej zbawienny wpływ na skórę, włosy i paznokcie. Konopie znajdziemy między innymi w mydłach, szamponach, kremach, olejkach do ciała i włosów – spektrum zastosowań jest bardzo szerokie, a firmy prześcigają się w wypuszczaniu na rynek coraz to nowych produktów. Kosmetyki z olejem z nasion konopi polecane są zarówno dla posiadaczy cery tłustej, ze skłonnością do trądziku, jak i suchej, wyjątkowo wrażliwej. Latem olejki z konopi przynoszą skórze ochronę przed słońcem, zimą nawilżenie i ukojenie. Kosmetyki z konopi to przede wszystkim domena firm produkujących ekologiczne i wegańskie specyfiki. Ziarna konopi skradły już serca klientów, ponieważ są jednymi z najbardziej odżywczych naturalnych preparatów do pielęgnacji.

Nasiona konopi w medycynie

Nie można zapomnieć także o znanych od wieków leczniczych właściwościach ziaren konopi. Z nasion przygotowuje się między innymi okłady i wywary stosowane na rany oraz jako podstawa maści używanej przy leczeniu chorób stawów czy reumatyzmu. W tym samym celu stosuje się także olej z tłoczonych na zimno nasion konopi. Polecany jest także w przypadku oparzeń i stłuczeń.

Konopie w pozostałych gałęziach przemysłu

Konopie spotkać możemy także w miejscach, gdzie niekoniecznie się ich spodziewamy. Przykładem takiej branży jest przemysł. Biodiesel, lakiery i podobne produkty powstałe na bazie konopi nie należą już do rzadkości. Z konopi przemysłowych powstają nawet… cegły i liny okrętowe oraz materiały izolacyjne i odzież. Także przemysł papierniczy zauważył potencjał konopi, wytwarzając z nich bibułki papierosowe.

 
NASIONA MARIHUANY SKLEP

NOTA PRAWNA

Posiadanie nasion marihuany oraz obrót nimi jest w Polsce legalny. Nasiona można potraktować jako pokarm, produkt kolekcjonerski czy też jako kadzidełko. Sklep nasionbank.pl w żaden sposób nie namawia do łamania przepisów prawnych. Nie odpowiadamy za niezgodne z prawem użycie nasion konopi z naszej oferty.

DLACZEGO MY?

Wysyłka & Płatnośći

  • SERWER
Copyright © 2018 NasionBank. All Rights Reseved. Polski Kapitał.