Wyszukiwanie zaawansowane
Nasiona marihuany1 » BLOG2 » Czym się różnią nasiona marihuany indoor od outdoor?

Czym się różnią nasiona marihuany indoor od outdoor?

Data dodania: 07-07-2017 Wyświetleń: 1304
alt


Czym się różnią nasiona marihuany indoor od outdoor?


Nasiona marihuany można uprawiać wewnątrz pomieszczenia lub na wolnym powietrzu, stąd rozróżniamy warianty outdoor i indoor, które należy tłumaczyć dosłownie z języka angielskiego. Oba typy mają swoje wady i zalety, a decyzja o tym, na jaki się zdecydować, zależy od warunków, jakimi dysponujemy.
 
alt
Poniżej zamieszczamy informacje o tym, czym różnią się nasiona outdoor od indoor. Mają one wyłącznie charakter edukacyjny. W Polsce hodowla marihuany jest nielegalna i nie namawiamy do łamania prawa, przypominamy, że grożą za to poważne sankcje prawne.
 

Outdoor – uprawy na wolnym powietrzu


Wiele osób nie ma możliwości uprawy w mieszkaniu i wówczas decyduje się na tak zwany outdoorgrowing, czyli przeniesienie uprawy na wolną przestrzeń z wykorzystaniem warunków klimatyczno-pogodowych. Nasiona outdoor przeznaczone są do uprawy na zewnątrz i wyróżniają się przede wszystkim wysokimi plonami – przy dobrych warunkach mogą osiągnąć nawet półtora kilograma. Wszystko to za sprawą dostępu do naturalnego światła oraz doskonałego napowietrzania (wiatr, świeże powietrze). Niestety minusem takiej uprawy jest większe ryzyko zachorowania rośliny, dlatego należy wybierać odmiany szczególnie odpornie, z taką poprawką, że i tak wciąż będą narażone na insekty i inne szkodniki, a także pleśń. Należy również pamiętać, aby wybrać płodną glebę i takie miejsce, które dostarczy dostatecznej ilości światła słonecznego.


Zalety:

- dostęp do naturalnego światła oraz wody (deszcz)
- brak konieczności stałej opieki
- plony są wyraźnie obfitsze
- tańszy rodzaj uprawy i mniej pracochłonny
- uprawa ekologiczna


Wady:

- młode rośliny należy wcześniej przygotować do przeniesienia i przyzwyczajać je pomału do słońca
- uprawa jest tylko w sezonie letnim (jeden zbiór rocznie)
- rośliny są narażone na pleśń, choroby i szkodniki
- glebę czasem trzeba nawadniać i odżywiać nawozami
- w przypadku złych warunków atmosferycznych trzeba zadbać o uprawę
- plony różnią się między sobą (zależą od pogody, a ta jest zmienna)


 

Indoor – uprawa w pomieszczeniu


Odmiany tych nasion przystosowane są do uprawy w zamkniętych pomieszczeniach. Przeważnie dają niskie plony, ale za to obfite, plusem jest również to, że szybko dojrzewają. Nasiona indoor uwielbiają światło, a taka uprawa wymaga użycia potężnych sztucznych lamp, które mają jedną wielką wadę – generują wyższy rachunek za prąd i generują dużo ciepła, co dla człowieka jest niekomfortowe, szczególnie latem. Zależność tutaj jest prosta: im więcej światła, tym bardziej gęste pąki i lepsze plony. Trzeba jednak uważać, aby roślina nie wzrastała zbyt blisko gorącego światła, bo wtedy zwyczajnie się uszkodzi. Hodowcy wewnętrzni często eksperymentują ze światłem, mają też swoje sprawdzone sposoby i na przykład niektórzy pociągają rośliny pod metalowy ekran zieleni (technika SCROG), pozwalając pąkom wzrastać pionowo, gdy łodyga rośnie poziomo, co ma zwiększyć wydajność rośliny.
 

Zalety:

- zyskuje się kontrolę nad uprawą i jakością plonów
- niezależna od pogody
- rośliny można uprawiać przez cały rok (średnio 6 zbiorów w roku)
- rośliny szybko dojrzewają


Wady:

- trzeba adaptować jedno pomieszczenie
- uprawa wymaga ciągłej opieki
- trzeba kontrolować i dostosowywać warunki do etapu wzrostu rośliny
- zwiększa rachunki za prąd


Prawo autorskie: jgade / 123RF Zdjęcie Seryjne
NASIONA MARIHUANY SKLEP

NOTA PRAWNA

Posiadanie nasion marihuany oraz obrót nimi jest w Polsce legalny. Nasiona można potraktować jako pokarm, produkt kolekcjonerski czy też jako kadzidełko. Sklep nasionbank.pl w żaden sposób nie namawia do łamania przepisów prawnych. Nie odpowiadamy za niezgodne z prawem użycie nasion konopi z naszej oferty.

DLACZEGO MY?

Wysyłka & Płatnośći

  • SERWER
Copyright © 2018 NasionBank. All Rights Reseved. Polski Kapitał.