Wyszukiwanie zaawansowane
Nasiona marihuany1 » BLOG2 » Czym są nasiona feminizowane automaty?

Czym są nasiona feminizowane automaty?

Data dodania: 02-05-2018 Wyświetleń: 121

Automatami nazywamy te nasiona, które zapewniają automatyczne kwitnięcie rośliny, feminizowane natomiast zapewniają wyrośnięcie wyłącznie osobników żeńskich, zatem jako nasiona feminizowane automaty rozumie się rośliny szybko rosnące i zapewniające pełne, żywiczne topy.
 
Feminizowane nasiona marihuany pojawiły się w późnych latach 90. dzięki Dutch Passion, prekursorom komercyjnego wykorzystania STS i być może samego azotanu srebra u konopi. Ich pojawienie miało być odpowiedzią na potrzeby growerów, którzy za niezwykle cenne uważają osobniki żeńskie gwarantujące łatwą i zadowalającą uprawę. Niestety na początku nasiona feminizowane cechowały się bardzo niską stabilnością, a nawet hermafrodytyzmem. Dalsze badania i eksperymenty pozwoliły uzyskać najwyższą jakość i stabilność roślin, co przekłada się na solidne plony o pysznych topach i odurzających zapachach, nie wspominając o wyjątkowych właściwościach.
 
Dzisiaj najbardziej skuteczną metodą feminizowania jest podawanie inhibitorów etylenu, a najpopularniejszymi – STS i srebra koloidalnego. Same nasiona feminizowane są tak popularne, że niemal wyparły nasiona regularne – te obecnie mają zaledwie 10% udziału w rynku cannabis.

Feminizacja nasion automatycznych

Prawie 10 lat, bo w roku 2008, po pojawieniu się na rynku pierwszych feminizowanych nasion marihuany dołączyły do nich automatyczne kwitnące rośliny. Od razu zyskały popularność, ponieważ zapewniają bardzo szybki czas kwitnienia, niezależny od cyklu naświetlania, a także nie wymagają tak bardzo opieki i dbałości jak regularne odmiany. Zaczynają kwitnąć automatycznie po około 2-3 tygodniach od startu swojego życia, bez względu na to, jak długie są dni i noce, a do pełnej dojrzałości potrzebują około 8-11 tygodni. Przez to też najczęściej są polecane mniej doświadczonym growerom, którzy szukają prostych i szybkich rozwiązań przy jednoczesnym zachowaniu pożądanych właściwości odnoszących się do zapachu, smaku i działania.
 
Dzięki feminizacji nasion automatycznych uzyskuje się wyłącznie rośliny z chromosomami żeńskimi, a przy tym uprawa jest niewymagająca. Do najpopularniejszych odmian zalicza się Auto AK 2.0. oraz OG Kush Auto – Dinafem.
 
 
Zalety nasion feminizowanych automatycznych:
  • Gwarancja uzyskania w 100% żeńskich plonów.
  • Szybki rozwój roślin.
  • Łatwa uprawa zarówno indoor, jak i outdoor.
  • Rośliny o niewielkich rozmiarach i mało intensywnym zapachu.
 
 
Nasiona feminizowane automaty mają również swoje minusy. Przez to, że rośliny są małe, plony również nie należą do imponujących. Jednak to rekompensuje autoflowering, dzięki któremu uprawa jest szybka, prosta, przyjemna i niewymagająca specjalnej opieki nad roślinami.

 
NASIONA MARIHUANY SKLEP

NOTA PRAWNA

Posiadanie nasion marihuany oraz obrót nimi jest w Polsce legalny. Nasiona można potraktować jako pokarm, produkt kolekcjonerski czy też jako kadzidełko. Sklep nasionbank.pl w żaden sposób nie namawia do łamania przepisów prawnych. Nie odpowiadamy za niezgodne z prawem użycie nasion konopi z naszej oferty.

DLACZEGO MY?

Wysyłka & Płatnośći

  • SERWER
Copyright © 2018 NasionBank. All Rights Reseved. Polski Kapitał.