PLDEENFRUK
Do darmowej dostawy brakuje : 300,00 zł
Nasiona marihuany » Blog » Marihuana rekreacyjna » Czym różnią się automaty marihuany od zwykłej rośliny?

Czym różnią się automaty marihuany od zwykłej rośliny?Pod nazwą automaty marihuany kryją się tak zwane automatycznie kwitnące odmiany rośliny. Są na rynku już niemal 20 lat, w których trakcie zdążyły na dobre przekonać do siebie pasjonatów na całym świecie. Łatwość uprawy i szeroka dostępność sprawiły, że automaty marihuany szybko zdobyły bardzo dużą popularność.

Automaty marihuany występują często pod nazwą autoflowering. Kwitną one niezależnie od tego, jak długi czas są wystawione na promienie słoneczne lub sztuczne światło. W przypadku normalnych, tradycyjnych odmian wzrost bezpośrednio uzależniony jest od tego, jak długo oświetlamy roślinę – nasiona automatów kwitną po mniej więcej 2-3 tygodniach. Nie ma na to wpływu długość dnia i nocy. Nie ma też konieczności manipulacji cyklami oświetlenia pomiędzy wzrostem a kwitnieniem. Zazwyczaj zaleca się stosowanie trzech cyklów światła na dobę: 18/6, 20/4 lub 24/0, gdzie pierwsza liczba to ilość godzin naświetlenia. Zazwyczaj automaty marihuany cechuje stosunkowo niska wysokość, a do osiągnięcia pełni dojrzałości potrzebują 8-11 tygodni. Rzadziej formują też „zbite” topy. Dzięki kompaktowym gabarytom automaty są bardzo uniwersalnymi roślinami, a ich wzrost daje więcej możliwości uprawy.

Boom na automaty marihuany

Pierwszą odmiana automatyczna, która trafiła na komercyjny rynek to Lowryder – automatyczne kwitnienie zawdzięczał genom odmiany Ruderalis. Występujące naturalne odmiany Ruderalis nie były atrakcyjne dla hodowców ze względu na stosunkowo małą zawartość substancji psychoaktywnych. Wszystko zmieniło się, gdy opracowano krzyżówki tych właśnie nasion z bogatszymi w THC odmianami. Dziś niektóre z automatycznych odmian osiągają już wzrost i wydajność podobną do klasycznych, co pozwala przewidywać, że w najbliższych latach automaty będą stanowić coraz większy procent upraw. Z pewnością pojawi się sporo nowych, jeszcze bardziej opłacalnych w uprawie krzyżówek. Już prawie każda z odmian ma także swojego automatycznego odpowiednika.

Ostatnie lata to prawdziwy boom na automaty marihuany. Wszystko wskazuje na to, że ten trend będzie trwać dłużej. Automaty docenili zwłaszcza mieszkańcy obszarów o mniej przyjaznym klimacie, dlatego także polscy hodowcy szczególnie je sobie chwalą. Świetnie sprawdzają się bowiem w zmiennym i nieprzewidywalnym klimacie, a uprawa jest mniej zależna od zmian pogody niż normalnie.

Dlaczego hodowcy tak chętnie sięgają po automaty?

Część hodowców z początku była do automatycznych roślin nastawiona sceptycznie, jednak z czasem przekonała się, że automaty w niczym nie odbiegają od normalnych roślin, a nawet mają sporo zalet, z których najważniejsze to wygoda i opłacalność uprawy. Cykl życia rośliny skraca się (około 60-80 dni), a więc w czasie, w którym normalne odmiany umożliwiają jeden plon, w przypadku automatów możemy uzyskać dwa zbiory. Mogą one być mniejsze niż tradycyjnie, ale krótki czas oczekiwania rekompensuje tę stratę.

Automatów absolutnie nie należy się obawiać. Cechują się wysoką wydajnością i są w pełni bezpieczne. Podobnie jak w przypadku odmian feminizowanych nie mamy tutaj do czynienia z GMO – wszystkie nasiona to wyłącznie wynik krzyżówek. Nieco mniejsze plony w pełni rekompensuje natomiast krótki czas oczekiwania na zbiory, co pozwala jeszcze szybciej cieszyć się z efektów swojej pracy.

W przypadku automatów nie stwierdzono żadnych negatywnych działań ani skutków ubocznych. Mało tego, większość właściwości roślin, także tych leczniczych zostaje zachowana, możemy więc uzyskać jak najbardziej „pełnoprawną” marihuanę, która w niczym nie ustępuje klasykom.

 

POWRÓTWróć do kategorii Marihuana rekreacyjna

Zamów na paczkomat

Made with love in Poland 2022