PLDEENFRUK
Do darmowej dostawy brakuje : 300,00 zł
Nasiona marihuany » Blog » Nasiona marihuany » Czym charakteryzują się odmiany nasion autoflowering?

Czym charakteryzują się odmiany nasion autoflowering?Nasiona autoflowering umożliwiają uprawę roślin niezależnie od dostępności światła. Automatycznie przechodzą z fazy wegetatywnej do fazy kwitnienia, a wiele z autoflowerów jest gotowych do zbioru w czasie krótszym niż 10 tygodni.
 
Autoflowering oznacza cechę automatycznego kwitnienia bez względu na panujące warunki oświetleniowe. Po prostu roślina w określonym momencie swojego życia zaczyna kwitnąć. Jak to jest możliwe? Wszystko to za sprawą takiej odmiany jak cannabis ruderalis występującej na terenach wschodniej Europy. Ruderalis nazywane są konopiami dzikimi i w przeciwieństwie do konopi siewnych lub konopi indyjskich mają niską zawartość THC, przez co nie są stosowane jako lek lub substancja odurzająca. Jednak zyskały inne zastosowanie: są krzyżowane z innymi odmianami, aby zapewnić produkcję roślin o wyższym THC przy bardzo dobrej odporności na trudne warunki atmosferyczne. Dzięki takiemu zabiegowi uzyskuje się tzw. championy, które królują podczas światowych konkursów Cannabis Cup i zyskują uznanie światowych growerów.

Cechy nasion autoflowering

Jak już zostało wspomniane, cykl życia automatycznych nasion nie jest zależny od panujących warunków, nie wymagają też wielu zabiegów pielęgnacyjnych, przez co często wybierane są przez osoby początkujące. To ciekawe odmiany, które występują nawet w wersji XXL, co oznacza, że te wersje są bardziej produktywne, a przy tym mają niskie wymagania. Uprawa na wolnym powietrzu (outdoor) może przynieść nawet dwa razy więcej zbiorów w trakcie przeciętnego lata w porównaniu do tradycyjnych odmian. Pełną dojrzałość roślina może osiągnąć już po 8-10 tygodniach.
 
Nasiona z autofloweringiem zapewniają łatwe i obfite plonu bez konieczności zmiany oświetlenia czy eliminowania roślin męskich. Przy tym roślina nadal potrzebuje światła – przyjmuje się, że automaty powinny mieć zapewnione trzy cykle światła na jedną dobę w systemie: 18/6 – 20/4 – 24/0, który oznacza ilość godzin światła na ilość godzin ciemności.
 
Zalety nasion autoflowering:
  • Kwitnienie nawet po 2-3 tygodniach od kiełkowania dzięki cannabis ruderalis.
  • Brak konieczności zapewnienia osobnego środowiska wegetatywnego i kwitnienia.
  • Prosta produkcja nasion, bo jedna roślina może wyprodukować nawet kilkaset nasion na wysokość 30,5 cm.
  • Wystarczy zapewnić ok. 12 godzin światła, aby wytworzyć           większe topy.
  • Można uprawiać w zimnym klimacie, gdzie lata są krótkie i           zimne.
  • Można uprawiać przy sztucznym oświetleniu, co normalnie wpłynęłoby na tzw. stres rośliny.
  • Można wytworzyć wiele zbiorów na zewnątrz w jednym sezonie.
  • Rośliny są niskie i małych rozmiarów, nie zajmują wiele miejsca.
Nasiona autoflowering feminizowane

W sklepach z nasionami w krajach, gdzie to jest legalna, można spotkać żeńskie nasiona automatyczne. Najczęściej osiągają poziom feminizacji na wysokości średnio 95%. Oznacza to, że tyle właśnie wynosi szansa uzyskania żeńskich osobników, dzięki czemu nie trzeba eliminować osobników męskich.
 
Przypominamy, że w Polsce uprawa nasion konopi jest nielegalna, a nasz artykuł ma na celu przybliżyć tylko wiedzę na temat odmian różnych nasion dostępnych na świecie. Nie zachęcamy w żaden sposób do uprawy w krajach, gdzie jest to nielegalne.

 

POWRÓTWróć do kategorii Nasiona marihuany

Zamów na paczkomat

Made with love in Poland 2013-2021