Wyszukiwanie zaawansowane
Nasiona marihuany1 » BLOG2 » Czy konopie indyjskie pomagają w walce z astmą?

Czy konopie indyjskie pomagają w walce z astmą?

Data dodania: 10-04-2018 Wyświetleń: 70

Astma oskrzelowa to jedna z najczęściej występujących chorób przewlekłych – statystyki wskazują, że cierpieć na nią może aż 5% Polaków! Walka z astmą nie jest łatwym zadaniem, nic dziwnego więc, że pacjenci szukają nawet niefarmakologicznych rozwiązań i sięgają po konopie indyjskie. Dzisiaj właściwości lecznicze tej rośliny nie są tajemnicą, warto jednak wiedzieć, że już w czasach przed naszą erą Chińczycy i Egipcjanie stosowali konopie, aby przynieść sobie ulgę w cierpieniu.

Astma to przewlekła, zapalna choroba dróg oddechowych. Wiąże się przede wszystkim z uciążliwymi napadami duszności wydechowej, które obejmują kaszel, zawroty głowy, świszczący oddech, a nawet atak paniki. Choroba ta dotyka osób w każdym wieku i obu płci, mogą natomiast występować różnice w stopniu natężenia objawów. Rosnąca wśród pacjentów nieufność wobec koncernów farmaceutycznych i coraz większe zainteresowanie ekologią i medycyną naturalną sprawiają, że ze względu na wyjątkowe właściwości i pochodzenie chorzy na całym świecie coraz częściej sięgają po konopie indyjskie w leczeniu chorób układu oddechowego.

Konopie indyjskie w walce z astmą

W tym momencie warto wyjaśnić, co jest przyczyną astmy. Najogólniej mówiąc, problemem jest nadmierna reaktywność oskrzeli na bodźce. THC występujący w konopiach indyjskich rozluźnia i rozszerza drogi oddechowe i w ten sposób do płuc dociera więcej tlenu. Pacjenci stosujący terapię konopiami indyjskimi zauważają także znaczną poprawę w zmniejszeniu intensywności odczuwanego bólu. Wszystko za sprawą zawartych w marihuanie kannabinoidów, które nie tylko obniżają ciśnienie i zmniejszają skurcz w płucach, ale także bezpośrednio wpływają na redukcję bólu.

Konopie indyjskie działają przeciwzapalnie

To nie jedyne korzyści płynące ze stosowania konopi indyjskich w terapii osób cierpiących na astmę.
Nawet w chwilach, gdy pacjent nie skarży się na żadne objawy, w oskrzelach i oskrzelikach występuje permanentny stan zapalny. Towarzyszy on choremu przez całe życie. Co za tym idzie, pierwszymi preparatami, po jakie sięgają, są tak leki przeciwzapalne (które muszą regularnie stosować). Tymczasem wiadomo, że w przypadku terapii z użyciem konopi indyjskich, po pewnym czasie stan zapalny w oskrzelach pacjentów zostaje zredukowany. Zawarte w konopiach związki tetrahydrokannabinolu (THC) i kannabidiolu (CBD) wykazują działanie przeciwzapalne i to właśnie dzięki nim konopie mają zastosowanie w chorobach układu oddechowego i pokarmowego, jaskry; pomagają pacjentom cierpiącym na stwardnienie rozsiane (SM), chorobę Alzheimera, stwardnienie zanikowe boczne (ALS) oraz padaczkę.
Łagodzenie stanów zapalnych oznacza, że roślina ta przynosi ulgę nie tylko w nagłych i ostrych atakach astmy, ale także długofalową poprawę stanu zdrowia chorego! Zdecydowanie więc konopie indyjskie leczą nie tylko najbardziej uciążliwe objawy, ale także pośrednio wpływają na ich przyczyny.

Konopie indyjskie w leczeniu astmy

Jest kilka sposobów aplikacji konopi indyjskich w przypadku leczenia chorób układu oddechowego.
Ponieważ palenie nie jest wskazane w przypadku intensywnych objawów i u niektórych pacjentów może powodować dyskomfort, powszechnie stosuje się inhalacje. Inny sposób to droga doustna, która jednak działa wolniej niż w przypadku wspomnianych wcześniej inhalacji. Jeśli jednak przypomnimy sobie także o długofalowym łagodzeniu stanów zapalnych, również ta metoda znajduje swoje uzasadnienie i przynosi ulgę chorującym na astmę.

I na koniec, na udokumentowanie tezy, że konopie pomagają astmatykom, warto przytoczyć badanie przeprowadzone przez dr. Donalda Tashkina opublikowane w 1975 roku. Wyniki tych badań były punktem zwrotnym w myśleniu o medycznej marihuanie – wcześniej badano związek między konopiami a astmą, ale to doktor Tashkin, który był cenionym pulmonologiem, dostarczył twardych medycznych dowodów. Badani pacjenci po otrzymaniu medycznych konopii niemal natychmiast zauważyli u siebie ustąpienie skurczu dróg oddechowych, byli przy tym bardziej zrelaksowani. Co ważne, lecznicze efekty utrzymywały się znacznie dłużej niż w przypadku typowego inhalatora na astmę.


 
NASIONA MARIHUANY SKLEP

NOTA PRAWNA

Posiadanie nasion marihuany oraz obrót nimi jest w Polsce legalny. Nasiona można potraktować jako pokarm, produkt kolekcjonerski czy też jako kadzidełko. Sklep nasionbank.pl w żaden sposób nie namawia do łamania przepisów prawnych. Nie odpowiadamy za niezgodne z prawem użycie nasion konopi z naszej oferty.

DLACZEGO MY?

Wysyłka & Płatnośći

  • SERWER
Copyright © 2018 NasionBank. All Rights Reseved. Polski Kapitał.