PLDEENFRUK
Do darmowej dostawy brakuje : 300,00 zł
Nasiona marihuany » Blog » 5 najpopularniejszych odmian nasion marihuany

5 najpopularniejszych odmian nasion marihuany

Wyświetleń: 1705
alt


5 najpopularniejszych odmian nasion marihuany

 

W świecie nasion konopi istnieją takie odmiany, wobec których nie można przejść obojętnie! Przedstawiamy najpopularniejsze konopie doceniane przez koneserów i pacjentów medycznych na całym świecie. Ranking opiera się na odmianach, które mają bogatą historię, zdobyły liczne nagrody oraz na takich, które zbierają zasługi jako medyczna marihuana.
 

Jack Herer

Wielokrotny zwycięzca Cannabis Cup (aż 9-krotny!) nagradzany przede wszystkim za wyjątkowe prozdrowotne właściwości. Jest to odmiana konopi, która została uznana za wyrób medyczny i jako jedyna jest oficjalnie przepisywana przez holenderskich lekarzy i dystrybuowana przez apteki w Holandii. Jest to wzbogacona mieszanka tropikalnej Sativy i żywicznej Indici nazwana na cześć Jacka Herera, autora książki „Król jest nagi”, który nieustannie walczył o popularyzację marihuany, podkreślając jej znaczenie w medycynie i wskazując ją jako jedną z najcenniejszych substancji znanych ludzkości.

Właściwości rośliny: działanie przeciwbólowe i mocno relaksujące, koi nerwy i wzmaga apetyt.Amnesia Haze

Jest to jedna z najstarszych i jednocześnie jedna z najbardziej popularnych odmian na rynku wymieniana przez koneserów na jednym tchu razem z White Widow czy Neville's Haze. Nie jest jednak traktowana jako wyrób medyczny. Wielokrotnie za to była nagradzana na różnych konkursach, w tym zajęła pierwsze miejsce na High Times Cannabis Cup w 2004 roku. Szczep został pierwotnie wyhodowany w Kalifornii, a następnie udoskonalony w Amsterdamie przez Davida Watsona, który hodował marihuanę do celów farmaceutycznych.

Właściwości rośliny:ekstremalne doznania, działa długo i mocno relaksuje.AK-47

Odmiana, która już 8-krotnie zdobyła prestiżowe w świecie konopi nagrody, w tym drugie miejsce podczas High Times Cannabis Cup w kategorii Sativa w 1999 roku oraz trzecie miejsce w kategorii hybrydowej w 2011 roku. Genetycznie szczep składa się z 60% Sativa i 35% Indica, ale do stworzenia AK-47 wykorzystano cztery generyki: Kolumbia (Sativa), Meksyk (Sativa), Tajlandia (Sativa) i Afganistan (Indica). Początki szczepu datuje się na lata 70. XX wieku, ale dopiero w 1992 roku w końcu udało się uzyskać jednorodne nasiona przez Serious Seeds z Amsterdamu i ich odmiana uchodzi za najlepszą w branży.

Właściwości rośliny: silne pobudzenie zmysłów, energia do działania, wzmożony popęd seksualny.Blueberry

Szczep najwyższej klasy, który od 2000 roku bije rekordy popularności. Wtedy to wygrał w kategorii najlepsza Indica podczas Hight Times Cannabis Cup. Historia tego szczepu sięga późnych lat 70. XX wieku, kiedy to amerykański hodowca Dj Short pracował z różnymi egzotycznymi szczepami. Swoje osiągnięcia Dj Short przekazał do wielu banków nasion i hodowców. Pacjenci medyczni doceniają tę odmianę przede wszystkim za łagodzące efekty: koją nerwy i zwalczają ból.

Właściwości rośliny: odprężający efekt, długotrwałe uczucie euforii, tłumienie bólu i łagodzenie stresu.White Widow

Powstała w latach 90. XX wieku i jej nasiona zaraz rozeszły się po całym świecie, dzięki czemu dziś mamy wiele odmian rośliny. Na sukces tej odmiany złożyła się również wygrana w High Times Cannabis Cup w 1995 roku. Oryginalna Biała Wdowa została stworzona z czystej brazylijskiej Sativy zapylonej hybrydą Indica z południowych Indii. Pacjenci medyczni wysoko oceniają właściwości White Widow, w szczególności jej działanie odprężające i jej pomoc w walce z lękami, depresją, a także bezsennością.


Właściwości rośliny: niesamowicie relaksuje, poprawia nastrój i wzmaga apetyt.

Prawo autorskie: madllen / 123RF Zdjęcie Seryjne


POWRÓTWróć do kategorii Blog

Odbierz w paczkomacie

Made with love in Poland 2013-2021