Wyszukiwanie zaawansowane
Nasiona marihuany1 » BLOG2 » 5 książek o medycznej marihuanie, które warto przeczytać

5 książek o medycznej marihuanie, które warto przeczytać

Data dodania: 12-07-2017 Wyświetleń: 548

5 książek o medycznej marihuanie, które warto przeczytaćMedyczne zastosowanie marihuany od lat wzbudza kontrowersje. Walkę z tymi kontrowersjami podejmują lekarze i profesorowie uczelni z całego świata, których jedną z broni stają się książki. W księgarniach znajdziemy wiele publikacji mówiących o marihuanie i rozprawiających się z mitami na jej temat. Postanowiliśmy wytypować 5 wartościowych książek, które powstały w wyniku lub na podstawie dostępnych badań, a które przybliżają wiedzę o leczniczych właściwościach konopi.
 

„Marek Bachański, doktor od spraw niemożliwych. Cała prawda o leczeniu marihuaną” Dorota Mirska-Królikowska, Marek BachańskiJedna z najważniejszych pozycji, jeśli chodzi o leczenie medyczną marihuaną. Całość opiera się na doświadczeniach doktora Marka Bachańskiego oraz rodziców, których dzieci cierpią na padaczkę i współczesne lekarstwa nie przynosiły upragnionych rezultatów. Książka jest zbiorem wywiadów i reportaży, z których wyłania się obraz marihuany medycznej jako nadziei i lekarstwa nawet w przypadkach uznanych przez lekarzy za beznadziejne.

Marek Bachański jest pediatrą i neurologiem dziecięcym, który jako jedyny w Polsce zaczął stosować preparaty z konopi w terapii dzieci z padaczkami opornymi na leki. Za swoje podejście w kwestii leczenia małych pacjentów został zwolniony ze szpitala i postawiony przed sądem. Jednak to go nie złamało – walczy o zalegalizowanie medycznej marihuany, argumentując przypadkami, które leczył, i wpływem preparatów na zdrowie dzieci z padaczkami. Wszystko zna z praktyki. Dzisiaj doktor Bachański jest bohaterem, który walczy o prawa dziecka do leczenia i prawa lekarza do wykonywania zawodu zgodnie z przysięgą Hipokratesa.


 

„A w konopiach strach” Maria Mazurek, Jerzy VetulaniKsiążka Wydawnictwa PWN podzielona jest na trzy części: marihuana i jej medyczne właściwości, o fobii na punkcie marihuany i rozmowy z ekspertami. Ukazuje podejście środowiska naukowców do kwestii leczenia marihuaną oraz rozbieżności w polityce państw, a także o dylematach polityków i lekarzy. Przez te rozbieżności i fobie cierpią przede wszystkim zrozpaczeni pacjenci, którzy widzą jedyny ratunek dla siebie właśnie w medycznej marihuanie. Jej działanie jest sukcesywnie badanie, dysponujemy już analizami i wnioskami jednocześnie wskazującymi na zmniejszenie objawów w różnych chorobach, jednak w parze z tym idzie obawa społeczna i kontrowersje, które blokują możliwość stosowania jej jako terapii.

Profesor Jerzy Vetulani (polski psychofarmakolog, neurobiolog, biochemik, profesor nauk przyrodniczych) jest zwolennikiem legalizacji marihuany i ogólnej depenalizacji narkotyków oraz krytykiem represyjnej polityki narkotykowej w Polsce. Swój wywód opiera na podstawach chemii, tłumacząc, jak narkotyki działają na mózg. Przybliża historię marihuany stosowanej do celów terapeutycznych, cofa się do historii i tradycji związanych ze stosowaniem substancji psychoaktywnych opisanych już w Biblii (rozdział Mojżesz i grzyby halucynogenne). Przypomina również historię cannabis (Jerzy Waszyngton co rano doglądał swoich konopi, a królowa Wiktoria leczyła nimi miesiączki).

Książka rozprawia się z kontrowersjami o charakterze merytorycznym, prawnym, społecznym i etycznym, analizuje polskie fobie i zbiorowe akty paniki związane z marihuaną. Na jej końcu znajduje się rozmowa z doktorem Markiem Bachańskim, który opowiada o nadziejach związanych z leczeniem ciężkich postaci padaczek lekoopornych u dzieci z wykorzystaniem substancji z grupy kanabinoidów pozbawionej działania psychoaktywnego.
 

„Medyczna marihuana. Historia hipokryzji” Dorota Rogowska-SzadkowskaKompendium wiedzy z ponad 1200 przypisami! Nie jest to kolejna książka, która ma odczarować marihuanę na podstawie przekonań, tutaj liczą się tylko fakty. Autorka przybliża medyczne właściwości marihuany, przytaczając dokładne badania i analizy oraz przypadki, co do których wciąż naukowcy nie mają pełnej zgody.

Książka jest wstępem do dyskusji, jaką każdy może podjąć sam ze sobą. Nie brakuje w niej odniesień do polityki, ekonomii i prawa. Bezlitośni rozprawia się z hipokryzją i przekłamaniami na temat medycznej marihuany, które od lat krążą i powtarzane są na całym świecie. Pojawiają się fakty (poparte badaniami) przemawiające za tym, że nie jest to demoniczna substancja, której należy się obawiać – współczesne badania wskazują, że jest bezpieczniejsza niż alkohol, a na pewno bardziej skuteczna w niektórych przypadkach chorobowych niż współcześnie dostępne lekarstwa.


 

„Zrozumieć marihuanę. Nowe spojrzenie na badania naukowe” Mitch EarleywineKultowa książka skupiająca się na mitach na temat marihuany oraz rzetelnych opracowaniach na jej temat. Autor, profesor Mitch Earleywine pracuje na Stanowym Uniwersytecie Nowego Yorku i przez wiele lat prowadził badania nad nadużywaniem alkoholu. Zajął się również tematem kontrowersyjnym dla społeczeństwa, a jednocześnie ciekawym dla młodych osób – marihuaną. Przestudiował setki dostępnych badań z różnych zakątków świata, czego wynikiem jest ta książka. Przytacza je i odpowiada na pytania, które od lat nurtują środowiska naukowe oraz umysły zwykłych Kowalskich. Jest to bogate kompendium wiedzy, które porusza aspekty biologiczne, psychologiczne i medyczne. Mimo naukowego charakteru napisana jest w sposób lekki.

 

„Odkłamywanie marihuany” Bogdan Jot
 


Książka, która z aptekarską dokładnością rozprawia się z mitami na temat marihuany. Każdy rozdział to przywołany jeden mit, który potem jest obalany na podstawie badań, analiz i konkretnych przypadków. To próba odczarowania marihuany, która ma pokazać Polakom, że marihuana, szczególnie ta w medycznej odsłonie, od lat cierpi na podstawie przekłamań, przekonań i półprawd, które doprowadzają do strachu społecznego przed tą substancją.

Książka ma położyć kres wszelkim kontrowersjom pojawiającym się na ten temat, oczyścić atmosferę i ukazać, co współczesna nauka mówi o marihuanie. Po lekturze każdy może stwierdzić, czy pojawiające się sensacje rzeczywiście mają rację bytu w obliczu tylu udokumentowanych przypadków, które wskazują, że główna przyczyna obaw przed marihuaną to... brak wiedzy. Ta książka tej wiedzy dostarcza.


Prawo autorskie: belchonock / 123RF Zdjęcie Seryjne


NASIONA MARIHUANY SKLEP

NOTA PRAWNA

Posiadanie nasion marihuany oraz obrót nimi jest w Polsce legalny. Nasiona można potraktować jako pokarm, produkt kolekcjonerski czy też jako kadzidełko. Sklep nasionbank.pl w żaden sposób nie namawia do łamania przepisów prawnych. Nie odpowiadamy za niezgodne z prawem użycie nasion konopi z naszej oferty.

DLACZEGO MY?

Wysyłka & Płatnośći

  • SERWER
Copyright © 2018 NasionBank. All Rights Reseved. Polski Kapitał.